Відбувся тренінг «Стоп булінг»

28.08.2018

У рамках панельної дискусії 27 серпня  2018р. на базі Дублянської ЗОШ I-III ступенів відбувся тренінг «Стоп булінг». У тренінгу взяли участь директори шкіл з Сокальського та Жовківського районів, м. Червоноград. Тренер НУШ Сухінська Віра провела інформаційну бесіду із матеріалами, з яких можна дізнатися про види булінгу та як діяти в ситуації, якщо ви стали свідком булінгу. Метою тренінгу є формування нетерпимості до проявів агресії, розвиток співчутливого ставлення до жертв насилля, навички надання і отримання допомоги.

За даними дослідження UNICEF Україна, протягом 2017 року 67% дітей були свідками чи стали жертвою, а 40% постраждалих від цькування взагалі ні з ким не ділилися проблемою і не зверталися за допомогою. 25% - говорили про це не з дорослими (з другом чи братом/сестрою). З тих, хто мовчать, - 40% соромляться про це говорити, а 22% вважають, що це нормальне явище, повідомляють у Мін'юсті.

Окрім того, зазначається, що за даними ВООЗ у 2016 році, Україна займає 9 місце серед 42 досліджуваних країн по відсотку жертв булінгу серед 15-ти річних (9% дівчат та 11% хлопців).

Відомо, що найбільш розповсюдженим є психологічний і фізичний боулінг. Проте як наслідок поширення ролі комунікаційних технологій - телефонного зв'язку, Інтернету та соціальних мереж – з'являється новий вид цькування – кібер-булінг - особлива форма взаємин між дітьми, що за відсутності реагування може перерости в насильство.

У Мін'юсті наголошують, що небайдужість батьків до своїх дітей вкрай важлива. Окрім того, необхідно відстежувати настрій і стан дитини, не варто забувати про тісний контакт з класним керівником, налагодження комунікації з іншими батьками в класі.

На тренінгу директори шкіл мали можливість ознайомитися із конкретними методами роботи та рішеннями.