Відбувся обласний семінар методистів РМК, які відповідають за науково-методичний супровід музейної педагогіки

15.05.2017

Під час семінару його учасники ознайомилися з історією Личаківського кладовища у Львові – унікального некрополя діячів як української мартирології, так і діячів різних народів та епох, з високомистецькою скульптурою на місцях їх останнього спочинку; дізналися про типи поховань, види пам’ятників, їхню символіку. Методисти РМК побували на могилах державних, військових, церковних діячів, діячів культури та мистецтва, які водночас були і учасниками визвольних змагань за волю України. Це завдяки їм український народ зберіг самобутність, мову, культуру в умовах постійного пресингу тоталітарної системи, і не загубився в сутінках та загравах минулого століття.

Ми вшанували пам’ять борців за незалежність – кращих синів і дочок України – на Полі почесних поховань сподвижників С. Бандери, на Меморіалі УГА та УПА, на могилах нашої Небесної Сотні, на Алеї Героїв АТО – тих, хто як тоді, так і тепер – пожертвували своїм благополуччям і життям задля свободи рідної держави.

Побачене та почуте методисти РМК зможуть використати в освітній і національно-патріотичній діяльності шкіл, популяризувати такі форми музейної педагогіки. І тоді, напевно, тих, кого шляхетність серця приводить до могил Личаківського цвинтаря, щоб молитвою, квіткою, сльозою чи вдячною думкою вшанувати пам’ять видатних особистостей патріотів, – побільшає. Недарма ж Кліо, муза історії, є донькою Мнемозини, богині пам’яті…