Виховання зрілої особистості з авторською життєвою позицією

28.08.2018

27 серпня 2018 року у Народному домі с. Давидів у рамках серпневої неконференції для педагогів відбулися тренінги для директорів шкіл за участі викладачів КЗ ЛОР «ЛОІППО». Доцент кафедри життєвих компетентностей, кандидат філософських наук Кудрик Л.Г. провела тренінг «Виховання зрілої особистості з авторською життєвою позицією». Звучали думки про зрілість людини і народу видатних українських мислителів і педагогів Г.Сковороди, П.Юркевича, І.Франка, В.Сухомлинського, Л.Костенко та ін. Здійснювали порівняльний аналіз життєвої позиції Автора і Жертви, міркували над тим, як позбуватися свідомості жертви. Адже у Додатку до Листа МОН України від 07.08.2018 № 1/9-486 «Про деякі питання організації в закладах освіти виховної роботи щодо безпеки й благополуччя дитини у 2018/2019 навчальному році» наголошено, що «суспільний запит спрямований на школу, яка є місцем, де дітей не тільки навчають, а, перш за все, школа є простором для їх повноцінного розвитку, осередком успішних, креативних і щасливих людей». Щоб протистояти таким негативним явищам серед дітей та учнівської̈ молоді як насильство, булінг тощо, необхідно плекати особистість, яка поважає свою людську гідність, любить і приймає себе (що є запорукою поваги і любові до інших), має здорову високу самооцінку, лідерські якості, віру в себе і в свої можливості, свідома і відповідальна, тобто особистість з Авторською життєвою позицією, а не з позицією жертви.

Через цікаві тренінгові вправи, коучингові техніки («Ступені досконалості» та ін.) осмислювали власну позицію, накреслювали шляхи особистісного і професійного зростання. Дійшли висновку, що найкращим інструментом виховання зрілої особистості є приклад учителя (директора школи, батька, матері, іншого члена громади). Під час роботи в групах напрацювали ідеї про те, як організувати роботу з учнівським, педагогічним, батьківським колективами для втілення ідей педагогіки партнерства, для формування особистісної зрілості і громадянської відповідальності всіх суб’єктів освітнього процесу.

Учасники тренінгу (директор Золочівського НВК «Школа радості»-ДНЗ» Сухецька Ярина та ін.) подякували за формат і філософію зустрічі, яка вдалася.

Щиро вдячні громаді с.Давидів за гостинний прийом, а керівникам освіти за можливість поспілкуватися з директорами шкіл перед початком нового навчального року, донести нові ідеї, обмінятися досвідом щодо розбудови нової української школи, головною цінністю якої є дитина, людина, особистість.