Ювілейна XV Всеукраїнська учнівська конференція «Еколого-валеологічна культура – вибір ХХІ століття»

05.12.2022

Одне з важливих завдань сучасної освіти, як зазначено в Указі Президента України № 195/2020 «Національна стратегія розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у новій українській школі», – оволодіння «…знаннями, уміннями, навичками, способами мислення стосовно: …основ захисту здоров’я та життя людини від небезпек, оцінки існуючих ризиків середовища та управління ними на індивідуальному рівні». Виклики воєнного стану в країні актуалізували проведення 23-24 листопада 2022 року на факультеті здоров’я людини та природничих наук Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка ювілейної XV Всеукраїнської учнівської конференції «Еколого-валеологічна культура – вибір ХХІ століття», започаткованої  Світланою Волошанською у співпраці з кафедрою природничо-математичної освіти ЛОІППО. Серед учасників першої конференції переважали старшокласники Дрогобицького району Львівської області.

У ювілейній онлайн-конференції з використанням платформи Google Meet взяли участь учні і вчителі з різних областей України: Львівської, Волинської, Івано-Франківської, Закарпатської, Київської, Харківської, Хмельницької.

Із вітальним словом до учасників звернулися: проректор з наукової роботи ДДПУ ім. І. Франка Микола Пантюк, професорка кафедри природничо-математичної освіти КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Ніна Новикова, доцентка кафедри біології та хімії Світлана Волошанська, заступниця декана з наукової та виховної роботи факультету здоров’я людини та природничих наук доцентка Ірина Копко, заступник декана з навчальної роботи факультету здоров’я людини та природничих наук, доцент Роман Чопик.

У рамках конференції проводилося обговорення актуальної проблеми «Пріоритетність освіти у вирішенні проблем здоров’я, екології та безпеки життя в умовах сьогодення». Учасники прослухали доповідь психологині Центру професійного розвитку педагогічних працівників Дрогобицької міської ради Наталії Свойкіної  «Перша психологічна допомога в умовах війни» та директора КНП «Центр екології, туризму та сталого розвитку» Мирона Цайтлера «Цінності та практики екологічного сталого розвитку на шляху відновлення України».

На секційних засіданнях учні презентували свої дослідження, присвячені: профілактиці захворювань, здоров’язберeжувальним технологіям, руховій активності, здоровим звичкам, проблемам харчування підлітків, актуальним екологічним проблемам, профілактиці забрудненню навколишнього середовища, альтернативним джерелам енергії, проблемам збереження біорізноманіття, раціональному використанню природних ресурсів тощо. Доповідачі вільно володіли матеріалом, відповідали на запитання, брали активну участь в обговоренні. Стали традицією випуски збірників наукових досліджень учнів, що допомагають майбутнім учасникам виконувати власні проєкти.

     Ніна Новикова, співорганізаторка Всеукраїнської учнівської

     конференції «Еколого-валеологічна культура – вибір ХХІ століття»