Заняття з української мови для внутрішньо переміщених осіб

19.11.2022

Упродовж осені викладачки кафедри гуманітарної освіти КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Анна-Марія Богосвятська, Оксана Дільна, Тетяна Должикова, Ярина Сенчишин на запрошення товариства «Просвіта» проводили заняття з української мови для внутрішньо переміщених осіб.

Основною метою цих зустрічей було вдосконалення українського усного мовлення слухачів і подолання психологічного бар’єру, який заважає вільно розмовляти українською. Практичні заняття були побудовані таким чином, щоби слухачі вдосконалили свою орфоепію та усне мовлення в цілому, вивчили нову лексику, ознайомитися із правописними змінами, позбавились росіянізмів і суржикізмів, уміли грамотно формулювати свої висловлювання. Головну увагу було зосереджено на тих специфічних рисах, що відрізняють українську мову від російської.

Також слухачі вдосконалювали навички писемного мовлення, виконуючи вправи на картках "Креативна візитівка" та "Твір за метафорою". Потрібно було сформулювати і записати свої асоціації (зорові, слухові, смакові, нюхові) до теми "українська мова", а потім озвучити їх. 

Вони ознайомилися з найвідомішими творами сучасної української літератури. Окремі з них вони читали й обговорювали під час занять. Читаючи поетичні й прозові тексти, слухачі вдосконалювали навички читання і говоріння українською літературною мовою.