Інформація за результатами робочої зустрічі з педагогічними працівниками пілотних закладів середньої освіти міста Львова

  10.03.2021

  4 березня 2021 року відбулася робоча зустріч  начальниці управління освіти Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Зоряни Довганик і директора КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Павла Хобзея  з начальницями районних  відділів освіти м. Львова та керівниками  закладів освіти  м. Львова, які пілотують державний стандарт початкової освіти. У зустрічі також брали участь керівники, які планують приєднатися до реалізації інноваційного освітнього проєкту всеукраїнського рівня «Апробація державного стандарту базової освіти». 

  Павло Хобзей коротко  поінформував присутніх щодо стану справ з впровадження Державного стандарту базової середньої освіти. Саме це питання розглядалося під час наради керівників обласних закладів післядипломної педагогічної освіти, яка відбулася 2-3 березня 2021 р. у м. Києві за  участі Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета та заступниці Міністра Віри Рогової.

  Усі учасники наради з розумінням і почуттям відповідальності висловлювалися про те, що освітню реформу необхідно продовжувати у напрямку творення і розвитку НУШ в Україні.

  Керівники  пілотних закладів освіти м. Львова, зокрема, голова Асоціації керівників шкіл м. Львова Ліля Фещук,  говорили про основні концептуальні засади НУШ: ключові компетентності, ціннісні орієнтири, здоров’язбережувальне освітнє середовище, інтегроване навчання,  про те, що учителі-пілотники в позитивному напрямку змінили основну функцію вчителя, яка полягає  в його вмінні організувати компетентнісне навчання (не знання заради знань, а вміння їх застосовувати в реальному житті, не що ти знаєш, а як ти цим умієш користуватися) про потребу забезпечити інтегрованість змісту (внутрішньопредметну і міжпредметну) на основі ключових компетентностей тощо.

  Чотирирічний досвід пілотування Державного стандарту початкової освіти і  фактичний стан справ на старті реалізації інноваційного освітнього проєкту всеукраїнського рівня «Апробація державного стандарту базової освіти», дають  підстави говорити про виклики й ризики, які можуть виникнути/виникають  на цьому шляху, зокрема:

  1. Відсутність нормативно-правової бази, зокрема, й фінансового забезпечення для старту і реалізації проєкту.
  2. Відсутність типових і модельних освітніх програм для організації і здійснення навчання у пілотних 5-их класах.
  3. Невпевненість у своєчасному навчально-методичному забезпеченні вчителів-предметників та учнів 5-их пілотних класів.
  4. Відсутність цілісної програми підготовки вчителів-предметників до роботи у 5-их пілотних класах.

  У ході конструктивної бесіди учасники робочої зустрічі домовилися:

  1. Просити керівників пілотних закладів освіти підготувати поіменні списки «шкільних команд» педагогів, які будуть залучені до пілотування проєкту, і надіслати координатору на електронну адресу m-barna@ukr.net до 15 березня 2021 р.
  2. Доручити координатору реалізації проєкту від ЛОІППО Барні М. М:

  2.1.  Ретельно відстежувати надходження з МОН України та інших урядових інституцій  нормативно-правових та інших документів з цього питання  і вчасно інформувати учасників пілотування.

  2.2. Організувати проведення чергової робочої зустрічі  у березні (дату узгодити) керівників пілотних закладів освіти м. Львова та області за участі Р. Б. Шияна (за згодою),  П. К. Хобзея, на якій обговорити такі питання:

  • стан вирішення пробле, зазначених вище;
  • підходи і можливості для створення здоров’язбережувального освітнього середовища;
  • методичні підходи до  організації  ранкових зустрічей;
  • стан і підходи до  реалізації інтеграції  у змісті окремих навчальних дисциплін;
  • можливість/неможливість  використання чинних підручників для учнів 5-го класу та ін.