Актуальність педагогіки Григорія Сковороди

  16.09.2022

  Ліліана Кудрик, доцентка кафедри суспільствознавчої освіти, кандидатка філософських наук, презентувала нове прочитання постаті Григорія Сковороди як духовного провідника модерної української нації, яка стає лідером нового світу; переконливо показала, що Сковорода повертається до живого щоденного контексту нашого життя,  як «наш сучасник, наш співрозмовник на кожен день» (В.Стадниченко). Також Л.Кудрик узагальнила результати опитування, яке було проведено серед учасників довготривалого семінару. 99 % опитаних визнали, що творчість Сковороди особливо актуальна у наш час: істинна мудрість ніколи не старіє, а в час війни особливо важливо мати мир у своєму серці, плекати «Царство Боже всередині нас»; філософія Г.Сковороди яскраво відображає особливості української ментальності: він – мудрість і розум української нації, символ української духовності та культури, сприяв духовному пробудженню українського народу і всього людства. Актуальність також у духовному гуманізмі Г.Сковороди, в його заклику пізнати себе, пізнати в собі людину, побачити в собі дитину Божу, знайти в собі самому справжні блага, стати щасливим – незалежно від зовнішніх обставин; в ідеях природовідповідності виховання і життя. У презентації було продемонстровано, які форми виховної роботи вже провели і ще планують провести з учнями, батьками, громадськістю учасники довготривалого семінару до 300-річчя від дня народження Г.Сковороди; як оформлені приміщення освітніх закладів до цієї знаменної дати.

  Відбувся флешмоб «Сковорода промовляє», під час якого учасники круглого столу цитували вірші, крилаті вислови видатного українського мудреця світового масштабу.

  Старша викладачка кафедри педагогіки, тренерка НУШ, супервізорка Ольга Банах провела інтерв’ю з дослідником творчості Сковороди письменником Осмиром, а також розповіла про актуальність філософії Сковороди в НУШ.

  Цікаві факти з біографії Г.Сковороди розкрила у своїй презентації викладачка кафедри гуманітарної освіти Олександра Гурин. Вона показала, що Сковорода є національною гордістю українського народу, але належить усьому світові.

  Під час зворотного зв’язку учасники круглого столу висловили своє захоплення і натхнення: вони переконалися, що Г.Сковорода справді наш сучасник.

  Переглянути круглий стіл можна на YouTube каналі інституту за покликанням: https://www.youtube.com/watch?v=mExOHCjVXZU.