Круглий стіл «Реалізація програми «Сімейна розмова» як одна із форм формування здорового способу життя учнівської молоді»

  26.09.2018

  Відомо, що питання профілактики ранньої алкоголізації дітей в Україні визнано актуальним для сьогодення і піднімається на рівні Уряду Держави як першочергове. Статистика свідчить, що більшість учнів 12-13 років вже спробували алкогольні напої, а частина з них вживає слабоалкогольні напої систематично.

  У навчальних закладах Львівської області з 2010року впроваджується інформаційно-освітня протиалкогольна програма «Сімейна розмова». Реалізація Програми зменшує ризик появи алкогольної залежності у дитини та підвищує сімейний захист від неї, дозволяє формувати навички необхідні для прийняття позитивних рішень спрямованих на захист власного здоров’я  та здоров’я інших.

  Питанням вивчення рівня поінформованості школярів про алкогольну залежність дорослих і дітей, види відповідальності за правопорушення, скоєні в стані алкогольного сп’яніння, особистого ставлення підлітків до алкоголю був присвячений круглий стіл «Реалізація програми «Сімейна розмова» як один із методів формування здорового способу життя учнівської молоді» за участю старшого інспектора ювенальної превенції ГУНП у  Львівській області Канюка Володимира Михайловича, психолога Шапочки Євгенії Анатоліївни, який провели працівники навчально-методичного центру психологічної служби ЛОІППО 26 вересня 2018р.

           Шапочка Є. розповіла про особливості роботи з підлітками, які є алкожалежними, навела приклади із своєї практики. Наголосила, що варто приділяти більше уваги формуванню в учнів життєвих та моральних цінностей.

           Старший інспектор Канюк В. поінформував учасників про профілактичну роботу, яку проводить сектор ювенальної превенції з попередження раннього вживання психоактивних речовин серед учнівської молоді. Зазначив, що профілактичний ефект буде сильнішим, якщо найближче оточення учнів теж буде охоплене профілактичним інформуванням.

           Досвідом роботи впровадження Програми у Яворівському районі поділилася соціальний педагог Чугаєвська Оксана Богданівна, у Городоцькому районі -  Ділай Любов Степанівна. Завдяки Програмі можемо говорити про кращу  поінформованість учнів 7-8 класів стосовно алкоголізму та його наслідків.  

  Підсумком роботи круглого столу стала резолюція, яка була прийнята учасниками заходу: надалі використовувати у роботі інформаційно-освітню протиалкогольну програму «Сімейна розмова»; продовжувати співпрацю ЗЗСО  з відповідними структурними підрозділами виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, громадськими організаціями; формувати конструктивну позитивну поведінку здобувачів освіти; проводити правоосвітню роботу з учнівськими колективами та батьківською громадськістю.