Круглий стіл з медіаграмотності за підсумками волонтерського проєкту

  03.07.2022

  Інформаційна війна стала одним з найнебезпечніших видів зброї. У веденні стратегічних інформаційних війн застосовується специфічна зброя, яка не наносить фізичної шкоди, але може призвести до серйозних наслідків. Для ефективної протидії інформаційній війні потрібно регулярно вживати заходи протидії.

  З березня по червень 2022 року департамент освіти і науки Львівської обласної військової адміністрації та КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» організували просвітницький волонтерський проєкт з медіаграмотності. Його результати обговорили на круглому столі, участь в якому взяли Ольга Котовська, заступниця директора-начальниця управління дошкільної, загальної середньої освіти, позашкільної роботи, кадрового, організаційного та інформаційного забезпечення департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації, Павло Хобзей, директор КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», Наталія Пастушенко, заступниця директора КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», керівниця проєкту «Інфомедійна грамотність у закладах освіти Львівщини, Ірина Суховерська, завідувачка кабінету інформаційно-видавничої діяльності КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», Ірина Синя, методистка кабінету координаційно-методичної діяльності КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», Ольга Якимик, методистка кабінету координації впровадження НУШ і моніторингу КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», Наталія Антоненко, директорка КУ «Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Бродівської міської ради, Олена Ткачик, консультант КУ «Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Бродівської міської ради, Галина  Марчук, директорка КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Дрогобицької міської ради Львівської області, Олександра Пецкович, консультант КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Дрогобицької міської ради Львівської області.

  На засіданні круглого столу обговорили мотивацію вибору тем тренінгів, формат проведення, ефективність застосування каскадного методу навчання, презентували авторські ігри Ірини Суховерської для закріплення вивченого матеріалу «Ловимо фейки», «Будь медіаграмотним», «Моя безпека у соціальних мережах». За період проєкту участь у тренінгах онлайн взяли майже 1200 осіб (це без врахування очних та онлайн тренінгів медіатренерів центрів професійного розвитку педагогічних працівників Львівщини у громадах). Відзначили ефективність робочої групи, яка працювала для виявлення неправдивої інформації у соціальних мережах. Члени групи активно виявляли фейки у локальних групах громад у соцмережах та розвіювали їх у коментарях за спеціальними маркерами, щоб зупинити поширення.

  У планах тренерів продовжити проєкт з нового навчального року. Слухачі тренінгів з нетерпінням чекають висвітлення тем «Як не стати жертвою цькувань у соціальних мережах?», «Як не стати гейтером?».

  Переглянути відеозапис круглого столу можна на YouTube каналі КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» за покликанням: https://www.youtube.com/watch?v=DkFQfXprJe0&t=2523s.