Медіаосвіта для вчителів природничих дисциплін

  22.09.2021

  20 вересня на базі Львівського ОІППО, у співпраці з Академією української преси, що є одним із лідерів упровадження медіаосвіти та медіаграмотності з 2010 року,  відбувся вебінар «Абетка вакцинації чи освітнє щеплення від дезінформації: від А до Я» для вчителів природничих дисциплін. Захід відбувся на платформі ZOOM.

  Понад 300 педагогів узяли участь у вебінарі. З вітальним словом до аудиторії звернулись: Президент Академії української преси  професор Валерій Іванов та головний спеціаліст Головного управління загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Світлана Фіцайло.

  Кандидат біологічних наук, заслужений вчитель України, автор підручників з біології Руслан Шаламов ознайомив учасників з історією розвитку вакцинотерапії; метою вакцинації; типами вакцин та їх компонентами;  етапами створенням і тестуванням вакцин.

  Головний редактор видавництва «Соняшник» Микита Каліберда (раніше — вчитель біології СЗШ № 50) розповів про побічні ефекти вакцин, та про поширені помилкові уявлення, маніпуляції та фейки довкола теми вакцинації.

  Для роботи з різними віковими категоріями учнів, підготовки вчителів та для просвітницької роботи з батьками було створено науково-методичний комплекс «Абетка вакцинації: від А до Я»,  який ознайомить з методами маніпулювання думкою, способами розвінчання фейків та маніпуляцій, способами переконання авдиторій; удосконалить навички аналізу медійної наукової інформації; формуватиме навички пошуку інформації в інтернеті, перевірки правдивості медійних наукових повідомлень, аналізу медійних повідомлень з огляду на їхні цілі, техніку виконання, емоційний вплив, маніпулятивність та переконливість; дозволить засвоїти алгоритм аналізу наукового медіаповідомлення, заохотить до критичного мислення; ознайомить з поняттям надійності наукових джерел, достовірності статистичних досліджень.

  У дискусії взяли участь Микита Каліберда, співорганізаторка вебінару Ніна Новикова, професорка кафедри природничо-математичної освіти Львівського ОІППО та педагоги-учасники.

  Упродовж декількох днів учасники вебінару отримають сертифікати про підвищення кваліфікації.