Обласне засідання керівників гуртків дослідницько-експериментального напряму

  03.06.2022

  Учасниками заходу були 32 керівники гуртків дослідницько-експерементального напряму закладів позашкільної освіти Львівщини та педагоги закладів загальної середньої освіти.

  Координувала роботу засідання Світлана Тупись, методистка кабінету координаційно-методичної діяльності КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти».

  На засіданні обговорили питання організації музейної педагогіки у гуртковій діяльності, її роль та значення у виховному процесі дітей та підлітків, розглянули традиційні та новітні форми і методи музейної комунікації, перспективи використання інформаційних технологій у музейній діяльності позашкілля тощо.

  Марія Дуброва, директорка Львівського музею науки та інновацій, операційна менеджерка інтерактивно-освітнього простору «Музей науки» Національного центру «Мала академія наук України», розповіла про перший державний «Музей науки» Малої академії наук України, особливості організації наукових конференцій, конкурсів, виставок, про досвід проведення для працівників музею тренінгів за участі сертифікованих тренерів Польщі. Вона наголосила, що основна місія музею – це розвиток дітей, формування у них критичного мислення, стимулювання до творчості та активності, а також, що музей створює вільний простір для дослідження, заохочує їх до пошуку та знаходження відповідей на питання та різні завдання. Доповідачка зізналася, що експонати до Музею науки збирали самостійно. Вони покликані перетворити присутність дитини на дослідницько-пошуковий простір. Марія Дуброва запросила педагогів області відвідати його і пообіцяла провести інтерактивну зустріч у музеї.   

  Анна Макарова, старша інспекторка інтерактивно-освітнього простору «Музей науки» Національного центру «Мала академія наук України»,  поділилася досвідом створення освітніх програм для Музею науки та інновацій. Вона зазначила, що метою музею є наукова зацікавленість дитини та шляхи входження її в науку. Анна Макарова звернула увагу, що усі програми адаптуються до конкретного віку відвідувачів, зорієнтовані на методи роботи з дітьми: науково-дослідницькі  експерименти, проблемно-пошукові ігри, квести, воркшопи, майстер-класи, міні-лекції. Під час семінару спікерка  продемонструвала одну з ігор «Піх-пах», яку вони проводять з дітьми. 

  Наталія Знетиняк, заступниця директора КЗ ЛОР «Львівська обласна Мала академія наук учнівської молоді», поділилася з колегами перспективними планами Малої академії наук та розповіла про системну співпрацю МАН із закладами вищої освіти м.Львова. 

  На засіданні кожен учасник мав можливість поставити запитання, отримати відповідь, розповісти про роботу власного закладу освіти щодо музейної педагогіки та обмінятися досвідом з колегами.