Про формувальне оцінювання при викладанні інформатики в 5 класі НУШ

    22.08.2022

    16 серпня 2022 року для вчителів інформатики був проведений вебінар на тему «Формувальне оцінювання при викладанні інформатики в 5 класі НУШ». Незважаючи на те, що питання оцінювання учнів в НУШ було розглянуте на попередньому вебінарі «Нові підходи до викладання інформатики в 5 класі НУШ», багато учасників при реєстрації на серпневий вебінар подали запитання щодо загальних підходів до оцінювання в 5 класі. Саме тому спочатку було розглянуте питання особливостей оцінювання. Спікер Лілія Палюшок, старша викладачка кафедри педагогіки КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», зупинилася на висвітленні та роз’ясненні наказу МОН України №289 від 01.04.2022р. «Рекомендації щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 5-6 класів, які здобувають освіту відповідно до нового Державного стандарту базової середньої освіти», відповідаючи на запитання учасників вебінару.  

    Друга частина вебінару була присвячена власне питанню формувального оцінювання. У своєму виступі викладачка кафедри педагогіки Надія Манько висвітлила основні поняття формувального оцінювання, принципи, на яких воно базується. Левова частка її виступу припала на практичні поради щодо методів та інструментів формувального оцінювання в 5 класі.

    Третя частина вебінару була присвячена авторському баченню проведення формувального оцінювання на уроках інформатики Оксани Пасічник, співавторки модельної навчальної програми, вчительки інформатики ліцею «Сихівський» Львівської міської ради. Особливу увагу доповідачка приділила практичним інструментам та методам формувального оцінювання, які вона використовувала при пілотуванні у своїх класах, працюючи за модельною програмою.

    Переглянути вебінар можна на YouTube каналі інституту за покликанням: https://www.youtube.com/watch?v=kMm2jvrGr5s.