Про семінар «Сучасне підручникотворення з правознавства: ключові тенденції».

    03.04.2017

    Сучасне підручникотворення з правознавства: ключові тенденції

    29 березня 2017 р. в рамках курсів підвищення кваліфікації вчителів правознавства у Львівському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти було проведено семінар «Сучасне підручникотворення з правознавства: ключові тенденції». Основною темою обговорення стало відображення потреби формування предметних компетентностей школярів засобами підручника.

    Співавтор підручника з основ правознавства для 9 класу загальноосвітньої школи Ірина Васильків зосередила увагу на специфіці сучасного підручникотрення з врахуванням компетентнісного підходу до навчання та необхідності розвивати критичне мислення учнів, поділилася власними методичними напрацюваннями у згаданій сфері.  Асистент КСО Ігор Гусаков акцентував на актуальності викладання правознавства через засоби міжпредметних зв’язків, формування громадянських компетентностей учнів на уроках правознавства, а також на необхідність відстежувати динаміку законодавчих новацій, зокрема через можливості інтернету.

    Учасники заняття мали змогу практично попрацювати у  групах з окремими параграфами та дидактичними вправами підручника за авторством І. Васильків та В. Кравчук (повну версію якого розміщено для ознайомлення та вибору на сайті repository.imzo.gov.ua, а також для перегляду на сайті видавництва aston.te.ua). При цьому слухачі курсів відзначили такі позитиви методичного апарату підручника, як чіткий і зрозумілий текст, наявність посилань на правові інтернет-ресурси, якісну інфографіку та наявність міжпредметних зв’язків. Заняття відбулось у доброзичливій атмосфері, а його ключовим меседжем став взаємообмін педагогічним досвідом усіх учасників.