Семінар-тренінг "Формула ефективного спілкування "

  09.12.2019

  5 грудня в приміщенні Французького альянсу у рамках проекту "Культура добросусідства" відбувся семінар-тренінг для класних керівників 5-9 класів об'єднаних територіальних громад (ОТГ) області "Батьківські збори по-новому" на тему "Формула ефективного спілкування ". Тренери, канд. філологічних наук, доцент Анна-Марія Богосвятська та методист ЛОІППО Світлана Пітко, які ознайомили учасників з навчальним курсом "Культура добросусідства", розповіли про інтерактивні методи роботи з батьками, познайомили класних керівників з різними формами, методами і технологіями, створили відповідні умови для адаптації та практичного застосування вправ під час проведення батьківських зборів.
  Роботу з дорослими тренери побудували на високому рівні толерантності та пріоритетності загальнолюдських цінностей, наголосили на рівності всіх людей незважаючи від статусу, етнічності та релігійної приналежності; вивчали спільне та відмінне у традиціях та культурі різних сімей та родин. Головна мета семінару-тренінгу: формування соціальної компетентності, критичного мислення, що дозволяє формувати особистісну позицію та уміння продукувати нові конструктивні ідеї, і відчуття толерантності у середовищі дорослих.
  До того ж надавали нові методики формування відповідального та особливого ставлення батьків до своєї дитини та своєї сім'ї; формування навичок ведення діалогу, розв'язання проблемних і конфліктних ситуацій відповідно до демократичних принципів і принципів "культури миру".
  Тренінг націлений на підготовку учнів-батьків-вчителів до взаємодії зі змінами, потребами та викликами часу через застосування комплексу знань і формування відповідних компетенцій.
  Присутні мали змогу поділитися та обмінятися власним професійним досвідом. Отримані методики та сформовані навики педагоги поклали у свою професійну педагогічну "валізу" для використання в закладах загальної середньої освіти у роботі з батьками.