У КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» відбувся семінар-тренінг для працівників психологічної служби закладів освіти обласного підпорядкування.
Далі28 січня 2023 відбувся ІІІ (обласний) етап ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, в якому взяли участь більше трьохсот конкурсантів.
ДаліВідбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу авторських програм у фахових категоріях «Практичний психолог», «Соціальний педагог» у номінації «Профілактичні програми».
ДаліВчителі історії Львівщини, керівники команд учасників ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії, 28 січня 2023 року мали робочу зустріч з представниками кафедри суспільствознавчої освіти КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Костянтином Бахановим та Іриною Васильків.
Далі28 січня 2023 року на історичному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії. Для переможців ІІ туру ІІ етапу олімпіади –– команд семи районів області та міста Львова – це вже четверте випробування.
ДаліКостянтин Баханов, професор кафедри суспільствознавчої освіти КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», доктор педагогічних наук, взяв участь у роботі Всеукраїнського науково-практичного семінару, присвяченого Міжнародному Дню пам’яті жертв Голокосту.
Далі26 січня 2023 р. 275 учителів англійської мови взяли участь у вебінарі, організованому кабінетом координації впровадження НУШ спільно з видавництвом National Geographic Learning «Road Map to Confident Communication for Young Learners».
ДаліТрадиційно напередодні нового навчального року відбуваються серпневі зустрічі педагогів. Украй важливими є такі заходи у такий складний для України час. Тому за ініціативи комунальної установи «Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Бродівської міської ради для педагогів Бродівської міської, Підкамінської селищної та Заболотцівської сільської територіальних громад проведено триденний серпневий марафон «Освітній процес в умовах війни: виклики та новації». Модератором заходу була директорка КУ «Бродівський ЦПРПП» Наталія Антоненко. Програма серпневого марафону містила 3 освітні сесії, 27 локацій, що об’єднали 27 спікерів і 485 педагогів з 21 закладу дошкільної освіти та 42 закладів загальної середньої освіти 3 територіальних громад. До проведення заходу долучилися представники органів місцевого самоврядування,відділів освіти, управління Державної служби якості освіти у Львівської області, КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», Золочівського РУ ГУ ДСНС України у Львівській області, ювенальної превенції Золочівського РВ ГУНП у Львівській області, служби у справах дітей, ГО «Центр «Жіночі перспективи», медичні працівники.
Забезпечення якісної та доступної дошкільної та загальної середньої освіти в умовах воєнного стану, безпека та психологічна підтримка учасників освітнього процесу – це ключові питання, які обговорювали на серпневому марафоні у кожній громаді.
Під час першої сесії «Забезпечуємо якість освіти разом» педагогічні працівники закладів дошкільної освіти разом з консультанткою КУ «Бродівський ЦПРПП» Оленою Ткачик говорили про засоби забезпечення якісної дошкільної освіти. Вчителі початкових класів під керівництвом Ірини Кирик, консультантки Бродівського ЦПРПП, опрацьовували цікаві інтернет-ресурси та інформаційні матеріали щодо організації освітнього процесу.
Особлива увага вчителів, які працюватимуть з п’ятикласниками, була зосереджена на темі оцінювання у Новій українській школі як способу реалізації Державного стандарту базової середньої освіти. З педагогами усіх освітніх галузей працювали спікери Людмила Заяць, Ірина Дутчак, Любов Шелест, консультантки КУ «Бродівський ЦПРПП»; Галина Голіновська, Ірина Шишка, Тетяна Долинюк, Ірина Шишка, Тетяна Мандзюк, вчителі-пілотники Бродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №3.
У рамках другої сесії «Безпека учасників освітнього процесу – найвагоміший пріоритет» фахівці названих вище служб розмірковували про ефективну співпрацю педагогів та батьків, дії учасників освітнього процесу під час надзвичайної ситуації, профілактику правопорушень і першу долікарську допомогу.
У цій події взяли участь і працівники КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти». У третій день заходу, який проходив у Бродівському ОЗЗСО І-ІІІ ст. №4, з освітянами Бродівської міської територіальної громади працювали завідувач кафедри практичної психології КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», кандидат психологічних наук Ігор Корнієнко та викладачка кафедри педагогіки Інституту Оксана Максимів.
«Сьогодні одним із головних завдань закладу освіти є забезпечення психологічної стійкості учасників освітнього процесу, які постраждали від російської агресії. Як наслідок, перед психологічною службою кожної громади, кожного закладу освіти постає ряд нових викликів, пов’язаних із великою чисельністю учасників освітнього процесу, що мають психологічні травми через військові дії», – наголосив у розмові з практичними психологами та соціальними педагогами ЗДО і ЗЗСО Ігор Олексійович Корнієнко.
Також кандидат психологічних наук, спілкуючись із усіма освітянами громади, дав низку практичних порад, що допоможуть стабілізувати свій стан чи стан іншої людини, виробити психологічний імунітет, створити ситуацію успіху. Адже професія педагога вимагає великого психологічного навантаження та напруження, особливо в умовах війни. Тому важливим є психологічна безпека педагога, адже саме від його психологічної рівноваги залежить психологічна стабільність його учнів.
Цікавим і насиченим методичними новинками було заняття з елементами тренінгу «Толерантність – стосується кожного», яке провела викладачка кафедри педагогіки КЗ ЛОР ЛОІППО Оксана Максимів для педпрацівників закладів дошкільної освіти. Учасники поглибили своє розуміння поняття «толерантність» та толерантності як цінності сучасної людини, продовжували формувати повагу до себе та інших, здатність бачити і розуміти відмінність іншої людини, вчилися встановлювати стосунки на доброзичливій основі. Усі ще раз переконалися, що ми – різні, але рівні, нам потрібно бути толерантними і навчати цьому здобувачів освіти.
«Сподіваємося, що злагоджена співпраця команди Бродівського центру професійного розвитку педагогічних працівників, партнерів та педагогів принесе вагомі результати і допоможе створити комфортні умови для якісного та безпечного освітнього процесу», – підбиваючи підсумки зазначила директорка центру Наталія Антоненко.
Матеріали підготувала: Наталія Антоненко, директорка
Бродівського центру професійного розвитку
педагогічних працівників Бродівської міської ради.