Статевість у контексті дорослої відповідальності

  24.05.2021

  17-18 травня 2021 року в рамках Програми розвитку освіти Львівщини на 2021-2025 роки відбулися два вебінари з проєкту «Програма підвищення кваліфікації педагогічних працівників різних категорій “TeenSTAR: Статевість в контексті дорослої відповідальності”».

  17 травня перший вебінар «Представлення програми “TeenSTAR: Статевість в контексті дорослої відповідальності”» провела пані Гельґа Себернік — керівниця австрійської гілки міжнародної програми TeenSTAR та голова NGO TeenSTAR Österreich. Пані Себернік розповіла про зміст програми статевого виховання, про історію програми, її засновницю пані доктор Ганну Кляус, про поширення цієї програми в різних країнах; про логіку програми, що спирається на розуміння та шанобливе ставлення до систем організму, що веде до пошанування особи в цілому та її внутрішнього світу й гідності; про пропоновані курси для школярів і старшої молоді, педагогічні підходи, методологічні та дидактичні особливості, наочні матеріали і практичні заняття, а також про підготовку майбутніх вчителів програми — на прикладі команди вчителів у Австрії. Вебінар супроводжувався PPT-презентацією, перекладеною українською. Усний переклад вебінару забезпечував Петро Гусак (к.ф.н., голова ЛОГО Товариства «Рух за життя», який є водночас керівником проєкту).

  Другий вебінар «Базові знання про жіночу плідність» провела 18 травня співробітниця австрійської гілки міжнародної програми TeenSTAR, інструкторка з Методів розпізнавання плідності Урсула Вайсмаєр. Пані Вайсмаєр розповіла про про жіночу дітородну систему, жіночу циклічну плідність, зокрема, про керований тонко збалансованими гормонами жіночий цикл та його становлення у молодих дівчат; про його зовнішні ознаки («мову» плідності), за якими можна спостерігати та занотовувати спостереження у відповідних таблицях; про важливість тих знань для вчителів програми — щоб розуміти, що відбувається з дівчатами у період статевого дозрівання, про відповідне подання знань для самих дівчат — щоб вони вчилися розуміти свою тілесність та її процеси. Моніторинг програми TeenSTAR показує, що дівчата, котрі навчилися спостерігати за ознаками плідності та розуміти її «мову», відповідальніше ставляться до своєї статевості й не схильні до необдуманої поведінки, а це впливає на подальше вдале доросле життя. Вебінар супроводжувався PPT-презентацією, перекладеною українською. Усний переклад вебінару забезпечувала перекладачка пані Олеся Степанишин.

  Тема «Базові знання про жіночу плідність» належить водночас до змістів шестиденного курсу підготовки вчителів прорами TeenSTAR, котрий у проєкті запланований на жовтень 2021 року, а у вересні 2021 року запланована восьмигодинна Програма підвищення кваліфікації педагогічних працівників різних категорій «TeenSTAR: статевість в контексті дорослої відповідальності», що її викладатиме Петро Гусак.  

  Партнерами проєкту є департамент освіти і науки ЛОДА, Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, Комісія освіти і виховання УГКЦ, NGO TeenSTAR Österreich та ЛОГО Товариство «Рух за життя».