Творча майстерня "Формування орфографічної грамотності учнів 5 класу"

    20.05.2021

    19 травня 2021 року відбулося чергове засідання обласної творчої майстерні учителів української мови та літератури «Формування орфографічної грамотності учнів 5 класу» під керівництвом кандидатки філологічних наук, доцентки кафедри гуманітарної освіти Оксани Дільної.

    Під час роботи учасники творчої майстерної поділилися своїми напрацюваннями і представили завдання з орфографії, які вони розробили для п’ятикласників: словникові диктанти, вправи на редагування, тестові завдання, вправи з ключем, творчі та пошукові завдання.

    Жваве обговорення в доброзичливій атмосфері допомогло учасникам творчої майстерні поділитися труднощами, що виникали у процесі роботи над кожним типом вправ, зосередитися на позитивних моментах своєї роботи й відшукати шляхи поліпшення запропонованих завдань. Аналіз творчих доробків педагогів допоміг відкоригувати основні вимоги до кожного виду вправ: формулювання завдань, кількість обов’язкових орфограм для завдань різного типу, підходи до вибору мовного матеріалу (українські та запозичені слова, тематика текстів, вислови до завдань з ключем), особливості тестових і творчих завдань для учнів 5 класу тощо.

    У процесі обговорення педагоги-словесники сформулювали чіткі критерії оцінювання для усіх завдань, які допоможуть колегам-учителям під час роботи з навчально-методичним посібником.