Відбулася VІІ науково-методична конференція “Сучасні тенденції навчання хімії”

  22.03.2021

  18-20 березня 2021 року відбулася VІІ науково-методична конференція “Сучасні тенденції навчання хімії”. У ній взяли участь понад 100 учасників з шістдесяти закладів загальної середньої, фахової передвищої та вищої освіти України. Відкрив конференцію ректор Львівського національного університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник.

  Він говорив про вплив природничо-математичної освіти на формування світогляду молоді. Цікавими були виступи президента НЦ “Мала академія наук України” академіка НАН України Станіслава Довгого, директора Департаменту освіти і науки ЛОДА Олега Паски, директора КЗ ЛОР “Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти” Павла Хобзея та голови оргкомітету конференції, проректора з наукової роботи Львівського національного університету, члена-кореспондента НАН України, професора Романа Гладишевського.

  На пленарному засіданні учасники заслухали доповідь завідувача відділу освітніх програм центру інтерактивної музейної науки НЦ “Мала академія наук України” Василя Дунця про освітній проєкт МАН України – Музей науки. Головна наукова співробітниця Інституту вищої освіти НАПН України професорка Ольга Ярошенко та професорка кафедри природничо-математичної освіти КЗ ЛОР “Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти” Марія Савчин у своїх доповідях говорили про науково-педагогічний потенціал викладача як чинника методичної підготовки вчителів природничих дисциплін, про фаховий розвиток та зростання вчителів в умовах Нової української школи.
  Журналістка, провідна редакторка видавництва “Ранок”, викладачка Центру післядипломної освіти Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Вікторія Круглова  розповіла про актуальність впровадження в освітній процес новітніх інтерактивних технологій.

  19 березня було представлено вісім ключових доповідей та шістнадцять усних повідомлень, під час яких обговорили викладання хімії у закладах загальної середньої та професійної освіти, методичну підготовку вчителів природничих дисциплін, питання мотивації та формування стійкого інтересу до вивчення хімії, дистанційне навчання, впровадження STEM-технологій та інновації, пріоритетні напрями наукових досліджень у галузі хімії та впровадження їхніх результатів у фахову підготовку вчителів. Заступниця Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій наголосила на важливості проведення спільних освітянських форумів для налагодження співпраці між закладами освіти, обміну ідеями і досвідом.

  З доповіддю про непересічну жінку-науковицю Марію Склодовську-Кюрі виступила професорка Ягеллонського університету (м. Краків) Аліція Рафальська-Ласоха. Декан факультету природничих наук, професор Національного університету “Києво-Могилянська академія” Олександр Голуб порушив питання розвитку української хімічної термінології та номенклатури. Голова оргкомітету конференції Роман Гладишевський зазначив, що такі зустрічі сприяють налагодженню нових контактів, збагачують  цікавими ідеями, а це підвищує якість підготовки здобувачів освіти, популяризує знання з галузі хімії.