Відбувся обласний онлайн-семінар для практичних психологів закладів дошкільної освіти «Психологічний супровід дітей – ВПО (внутрішньо переміщених осіб) із зони АТО та членів їх сімей»

    14.04.2021

    Заклад дошкільної освіти має забезпечувати створення безпечного освітнього середовища, зокрема, для дітей – ВПО  із зони АТО та вихованців, у яких батьки та інші члени родини захищають кордони держави на сході України. У дитини своє особливе вміння бачити, думати і відчувати. Завдання психолога ЗДО – допомагати дитині  соціалізуватися ц середовищі.

    Для повноцінного залучення дітей до освітнього процесу недостатньо обмежуватися лише одним певним напрямом роботи. Аби оптимізувати процеси виховання, гармонізувати розвиток дітей, які пережили психотравматичні події, доцільно одночасно застосовувати комплекс психолого-педагогічних технологій, спрямованих на подолання тривожних особливостей розвитку дитини, її психічного стану та на підтримку й розвиток вираженої позитивної особистісної особливості дитини.

    Для вирішення цих важливих питань 14.04.2021 року працівники навчально-методичного центру психологічної служби ЛОІППО провели обласний семінар для практичних психологів ЗДО «Психологічний супровід дітей – ВПО із зони АТО та членів їх сімей». Зеленко Л. В., методистка НМЦПС, у презентації розкрила завдання психологічної служби ЗДО щодо допомоги дітям – ВПО із зони АТО в подоланні негативних наслідків травматичних подій та швидкій адаптації до нових обставин їхнього життя. Ураховуючи емпіричні дані щодо позитивних якостей, які виразно проявляють діти, доцільно застосовувати технології, які за своїм змістом відповідають суспільним, соціокультурним, національним традиціям і нормам, формують активну, відповідальну, громадянську, патріотичну, соціальну компетентність. Приведа О. М., завідувачка навчально-методичного центру психологічної служби ЛОІППО, акцентувала увагу на особливостях емоційної сфери дитини-дошкільника та рекомендувала психологам ЗДО проводити   психологічні тренінги,  консультаціїї для  педагогів, батьків, на яких навчати, як мінімізувати негативний вплив психотравматичних подій на дітей та як надавати їм психологічну допомогу. Співпраця батьків, педагогів, психологів забезпечить дітям  швидку стабілізацію психоемоційного стану, зменшить тривожність та  забезпечить комфортне психологічне перебування у закладі дошкільної освіти та адаптацію до нових умов життя.

    У семінарі взяла участь Земко  Любов Іванівна., практичний психолог ЗДО № 13 м. Дрогобича, лауреатка ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів «Нові технології у новій українській школі» у номінації «Розвивальні програми», яка представила авторську  розвивальну програму «Психологічний супровід дітей – ВПО із зони АТО та членів їх сімей». Психолог ознайомила слухачів із  практичними технологіями подолання психотравм у вихованців ЗДО. Провела тренінг з учасниками семінару, в якому взяло участь  72 особи.