Відбувся обласний семінар-практикум для заступників директорів та завідувачів методичних відділів закладів позашкільної освіти

  15.11.2019

  13 листопада в приміщенні Личаківського Будинку дитячої та юнацької творчості м.Львова відбувся обласний семінар-практикум для заступників директорів та завідувачів методичних відділів закладів позашкільної освіти на тему "Учнівське самоврядування в освітньому середовищі закладів загальної середньої освіти та позашкілля як засіб формування соціальної активності учнівської молоді".

  Методист кабінету координаційно-методичної діяльності Сітлана Пітко закцентувала на важливості організації учнівського колективу, взаємодії вчительського і учнівського колективів, наголосила на потребі у формуванні лідерів нової формації, на активній участі у громадському житті та можливості стати частиною педагогічного процесу у співдії з адміністрацією навчального закладу, колективом вчителів та батьків учнів. Через що важливою місією педагогів є виховати у дітей активну життєву позицію, з якостями відповідальності, принциповості, вмінням приймати рішення та виявляти ініціативу, оскільки учні повинні навчатися самостійно творити – діяти – самовиховуватися та самовдосконалюватися. На виході ми отримуємо самодостатню, організовану та громадськоактивну особистість, яка вміє поєднувати навчальну діяльність з трудовою. 

  У семінарі-практикумі взяли участь представники з різних закладів позашкільної освіти області. Виступи учасників різнилися за своїм змістом та формою подачі. Доповідачі розкрили основні функції роботи учнівського самоврядування, продемонстрували неординарні методи та підходи в організації учнівської діяльності, розповіли про види та форми учнівського парламенту та ознайомили учасників із напрямками діяльності рад учнівського колективу, з існуючими комітетами та їхньою важливість в освітньому середовищі.

  У роботі пленарного засідання були долучені: Ірина Бенцак, керівник гуртка “Учнівське самоврядування Личаківського БДЮТ”; Юлія Загорбенська координатор Пустомитівського районного учнівського парламенту;  Павло Качмарик, президент учнівського парламенту та Вергілія Вітрова, член парламенту; Наталія Дашковська, директор Будинку дитячої та юнацької творчості м.Червонограда; Віра Худа, вчитель початкової школи Бібрської ОЗЗСО І-ІІІ ст. ім.Уляни Кравченко та Андрій Кусий, президент парламенту, учень 11 класу; Світлана Кушнір, методист Дрогобицького районного Будинку дитячої та юнацької творчості та інші.

  Метою семінару було активне заохочення педагогів-позашкільників до організації учнівського колективу та до побудови партнерських взаємозв’язків закладів загальної середньої освіти та закладів позашкільної освіти району/міста/ОТГ області та обмінятися досвідом для вдосконалення своєї професійної майстерності та розвитку перспектив на майбутнє. 

  Родзинкою семінару-практикуму був майстер-клас Надії Радомської, керівника Зразкового ансамблю “Барвінок” Личаківського Будинку дитячої та юнацької творчості м.Львова,  “Арт-терапія засобами хореографії”, де колеги-позашкільники отримали позитивну нотку та практичний досвід у фізичній активності в танці.