Відбувся семінар методистів рай(міськ) методкабінетів та ОТГ, які відповідають за навчально-методичний супровід викладання інформатики

  08.09.2017

  Учасниками семінару під модераторством Парій Н.З., методиста  кабінету інформаційних технологій навчання, були обговорені найважливіші рекомендації щодо викладання інформатики у 2-11 класах.

  Методист кабінету Парій Н.З. ознайомила учасників про Всеукраїнський Інтернет-марафон «Досвід успішних реформ естонської й фінської освіти для України. Європейський контекст» за участю міжнародних спікерів, який проходив  20-21 червня 2017 року і організований ВГ «Основа». Ознайомила з прикладами навчальних Smart пристроїв (Bee-bot, Makey Makey, Ozobot і інші), запропонувала учасникам шкільних спільнот реєструватись і брати участь в eTwinning спільноті шкіл Європи.  eTwinning сприяє шкільній співпраці в Європі через використання інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) шляхом надання підтримки, інструментів та послуг, щоб школи могли легко формувати короткострокові та довгострокові партнерські відносини у будь-якій тематичній сфері.

  Палюшок Л.В., завідувач кабінету інформаційних технологій навчання, наголосила на основні елементи оновленої програми з інформатики для учнів 5-9 класів, які розпочали вивчення предмету у 2-4 класі (затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 07 червня 2017 року № 804).  Акцентувала увагу на формування практичних навичок для подальшого їх застосування у реальному житті замість опрацювання великого об’єму теоретичного матеріалу без можливості його застосування на практиці. Розповіла про відображення в предметі наскрізних змістових лінії, через які розкривається соціальна та практична значущість курсу інформатики (екологічна безпека та сталий розвиток; громадянська відповідальність; здоров'я і безпека; підприємливість та фінансова грамотність).

  Методист кабінету Прончак С.І. наголосив про зміни в основних нормативно-правових документах про організацію навчання в кабінеті інформатики, які відбулися у зв’язку з наказом МОЗ України №709 від 26.06.2017.

  Про особливості проведення Міжнародного конкурсу «Бобер» у 2017-2018 році  розповів координатор проекту Шпакович Р.С., вчитель інформатики ЛФМЛ-інтернату при ЛНУ ім.І.Франка.

  Палюшок Л.В. обговорила з учасниками проблеми організації тематичних курсів «Застосування інтерактивного програмно-технологічного навчального комплексу SMART Board у навчальному процесі» для педагогічних працівників об’єднаних територіальних громад у вересні-грудні 2017 року.