Викладання історії, основ правознавства та громадянської освіти у новому навчальному році

  12.09.2022

  Ірина Васильків, старша викладачка кафедри суспільствознавчої освіти, провела вебінари: «Викладання історії  в 6-11 класах та 5 класах НУШ у 2022-2023 навчальному році» й «Викладання  основ правознавства (9 клас) та громадянської освіти (10 клас) у 2022-2023 навчальному році». Напередодні вебінарів надійшло майже 300 запитань від освітян, які зареєструвалися. Вебінар для вчителів історії перервала повітряна тривога, тому він складається з двох частин. Ключовими питаннями вебінару були комунікація вчителів історії Львівщини за допомогою соцмереж та віртуальної стіни  «POSITIVіст - Учителям історії Львівщини», особливості роботи за двома Державними стандартами – у 5 класах та 6-11 класах. У першій частині вебінару оглянули методичні рекомендації, навігацію сайту Міністерства освіти і науки України (вихід онлайн на оновлені програми за Держстандартом 2011 року та модельні програми НУШ за ДБСО 2020 року кількома способами), необхідну документацію вчителя історії. Після перерви оглянули оновлені програми з історії України, зокрема для 7-9 класів. Ірина Васильків зазначила, що зміни в програмах торкнулися не лише змістової та правової частини програми, а й тієї частини таблиць, де зафіксовано обсяг того, що дитина має знати, розуміти й уміти. Вона звернула увагу на особливості оцінювання учнів 6-11 та 5 класів, курсову підготовку вчителів, які викладатимуть в 5 класі НУШ, про те, як знайти матеріали до модельних програм у Скарбниці навчально-методичних матеріалів НУШ чи на сайтах видавництв.

  Учителі правознавства і громадянської освіти мали змогу почути про зміни в програмах для 9 і 10 класу з цих предметів, методичні рекомендації щодо викладання і оцінювання, проведення практичних занять, а також про рекомендовані ресурси та офіційні документи.

  Усі зареєстровані учасники отримали інформаційні матеріали.

  Переглянути вебінар можна на YouTube каналі інституту за покликанням:https://www.youtube.com/watch?v=ib4ga0p8ffw.

  Переглянути першу частину вебінару «Викладання історії  в 6-11 класах та 5 класах НУШ у 2022-2023 навчальному році» можна на YouTube-каналі інституту за покликанням:https://www.youtube.com/watch?v=9b92CsmzDOM.

  Переглянути другу частину вебінару «Викладання історії  в 6-11 класах та 5 класах НУШ у 2022-2023 навчальному році» можна на YouTube-каналі інституту за покликанням:

  https://www.youtube.com/watch?v=ri88lTcKYl8&t=15s.