Вивчаємо орфографію за новим правописом!

    22.04.2021

    21 квітня 2021 року відбулося чергове засідання обласної авторської творчої майстерні вчителів української мови та літератури «Формування орфографічної грамотності учнів 5 класу» під керівництвом доцентки кафедри гуманітарної освіти Оксани Дільної.

    У вступній частині керівниця творчої майстерні прочитала лекцію на тему: «Український правопис» (2019): основні зміни, що відображені у програмі з української мови для 5 класу». Зосередила увагу на головних причинах появи правописних змін.

    У процесі обговорення учасники творчої майстерні визначилися з темами індивідуальних мікропроектів, розробили план роботи над навчально-методичним посібником з орфографії на допомогу вчителеві-словеснику, який викладатиме українську мову в 5 класі за новим правописом. Кожен з учасників запропонував найбільш доречні види завдань для пʼятикласників, які потрібно підготувати для майбутнього посібника: словниковий диктант, вправи на редагування, тестові завдання, вправи з ключем, творчі та пошукові завдання.

    Наприкінці учасники творчої майстерні представили цікаві форми подачі теоретичного матеріалу, які покликані допомогти учневі 5 класу засвоїти складні правила української орфографії.