Про Загальнонаціональний конкурс "Українська мова - мова єднання"

  З метою всебічного розвитку та утвердження державотворчої функції, української мови, піднесення рівня мовної культури започатковано (2000 року) Загальнонаціональний конкурс «Українська мова - мова єднання». Засновником Конкурсу є Причорноморська Академія мовних технологій та комунікацій етносів.Конкурс проводиться за сприяння та підтримки Національної спілки журналістів України. Конкурс проходить щорічно під девізом «Рідне слово, рідний раум, рідна й правда буде» (Пантелеймон Куліш).

  Мета Конкурсу - відображення в друкованих та електронних засобах масової інформації, літературних творах, рефератах (середні та вищі учбові заклади України) значення розвитку мовної культури в Україні як одного з вагомих чинників зміцнення духовності нації та розбудови української державності.

  В конкурсі беруть участь представники засобів масової інформації, письменники, викладачі, студенти, учні, представники української діаспори за кордоном, що виявляють бажання надіслати твори за тематикою конкурсу.

  Оцінку конкурсних доробків здійснює Журі, яке визначає переможц в за номінаціями:

  а)     «Квітни, мово наша рідна»(утвердження державної мови);

  б)    «Мовне багатоголосся України» (вільний розвиток мов національних меншин);

  в)    «На видноті всього світу» (українське слово за кордоном);

  г)     «Первоцвіт» (дитячо-юнацька творчість у мовній царині).

  д)    «Дихай озоном» («Здорова дитина - здорова країна») - молодь за здоровий спосіб життя у молодіжному середовищі.

  У кожній номінації, визначаються три трійки переможців (І, II, III місця). Вони отримують Диплом лауреата та Почесну відзнаку учасника Конкурсу.

  Відбірковий тур Конкурсу триває до 20-го квітня щороку. До цього терміну автори надсилають в Оргкомітет конкурсні рйботи, в яких відображено різні грані розвитку української мови та мов національних меншин України. Заключний тур розпочинається в Одесі й розгортається за окремими маршрутами до духовних осередків в різних регіонах України.До проведення заключного туру залучаються мистецькі колективи, окремі видатні автори й виконавці.

  Детаьніше про конкурс...