Підсумки проведення ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека»

  На виконання  наказу Міністерства освіти і науки України від 8 квітня 2013 року № 417 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу "Шкільна бібліотека" у 2013/2014 навчальному році», відповідно до Положення про Всеукраїнський конкурс «Шкільна бібліотека», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України та Міністерства культури України від 25 січня 2012 року № 61/58, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10 лютого 2012 року за № 209/20522, наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 04.02.2013 № 79 «Про утворення Організаційного комітету Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека», протоколу № 1 від 19.02.2013 засідання Організаційного комітету з організації та проведення Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» з метою оптимізації інноваційної діяльності шкільних бібліотек в умовах  модернізації національної системи освіти в  області проведено з листопада 2013 року по 2014 року  перший та другий  етапи Всеукраїнського  конкурсу «Шкільна бібліотека»

  Надіслані на конкурс матеріали засвідчили, що колективи загальноосвітніх навчальних закладів області на чолі з їхніми бібліотекарями володіють та використовують нові форми і методи роботи з популяризації фонду бібліотеки, впроваджують інноваційні технології  в роботі з вчителями та учнями.

  Проведений конкурс надав можливість шкільним бібліотекарям продемонструвати свої навики, розкрити талант, як фахівця і професіоналізм в популяризації та поповненні книжкового фонду. Роботи представлені на конкурс свідчать що бібліотекарі використовують як традиційні так і інноваційні форми роботи .

  У  ІІ  етапі  конкурсу  взяли  участь 21 конкурсант з них у номінації  « Шкільна

  бібліотека - інформаційний центр навчального закладу» -18 бібліотекарів,  у номінації  «Бібліотечний веб-ресурс» 1 бібліотекар і у номінації «Методист-порадник» - 2 методиста.

  . На підставі рішення оргкомітету та журі визнані переможці ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» і нагороджені дипломами  відповідних  ступенів.

  Переможець конкурсу у   номінації  - «Шкільна бібліотека - інформаційний центр навчального закладу»  бібліотекар Сокальської гімназії Пушкарська Любов Василівна -  висококваліфікований, ерудований бібліотекар, творчо підходить до організації навчального-виховного процесу, володіє та використовує  нові форми і методи роботи. Свою роботу спрямовує на забезпечення інформаційного супроводу навчально-виховного процесу, набуття учнями гімназії  ключових компетентностей та формування нових життєвих стратегій, нових орієнтирів, виявлення і втілення творчих можливостей особистості, усвідомлення власного творчого потенціалу. Роботу бібліотеки гімназії переорієнтовано на розширення меж інформаційного освітнього простору, підключено  до мережі Інтернет для  надання доступу користувачів до світових ресурсів, створено web-сторінку на сайті гімназії (gimnasia.sokal.lviv.ua), а роботу бібліотеки автоматизовано

  Переможцем  конкурсу  у  номінації - „Методист-порадник”  стала Демко Ярослава Йосипівна   методист  відділу освіти Бориславської міської ради  висококваліфікований, ерудований методист, творчо підходить до організації роботи бібліотекарів, володіє та використовує  нові форми і методи роботи, впроваджує інноваційні технології,  має високу науково-теоретичну підготовку. Вміло здійснює організаційно-методичний супровід щорічних Всеукраїнських конкурсів «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу», «Найкращий читач року», «Подаруй бібліотеці книгу» тощо.  Для оптимального розвитку професійної активності бібліотекарів  використовує різноманітні традиційні і нетрадиційні форми методичної роботи. Науково-методичні проблеми обговорюються та вирішуються на засіданнях міських методичних об’єднань шкільних бібліотекарів, семінарів-практикумів, цільових семінарів і творчих груп. Передовий бібліотечний досвід поширюється через презентації, а  молоді бібліотекарі набувають досвіду в   школі молодого бібліотекаря.

  Переможцем  конкурсу  у номінації «Бібліотечний веб-ресурс» стала Бобко Мар’яна Петрівна - бібліотекар Варязької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Сокальського району.  Виховує в учнів читацьку культуру, любов до книги, розвиває навики роботи з бібліотечним фондом, формує бібліотечно-бібліографічні знання та  надає допомогу всім читачам у забезпеченні інформаційних потреб. Розширюючи можливості пошуку й отримання необхідної інформації застосовує інноваційні інформаційні технології, різні види презентацій,   формує фонд електронних ресурсів бібліотека та надає  доступ в мережу Інтернет. Окрім того широко застосовує комп'ютерні технології для виконання внутрішньобібліотечних робіт.