Формуємо громадянські компетентності на уроках української мови та літератури

   25 березня 2019 року вчителі української мови та літератури стали учасниками тренінгу «Розвиток громадянських компетентностей в Україні». Про компетентності не можна говорити, їх потрібно проявляти на практиці. Тож учасники мали змогу активно взаємодіяти один з одним і разом з тренером А.-М. Богосвятською, завідувачем кафедри гуманітарної освіти.

   Педагоги дізнались про освітню платформу «Живемо в демократії», на якій зазначено 9 основних ключових концептів: уряд і політика, медіа, конфлікт, права і свободи, різноманітність і плюралізм, відповідальність, рівність, ідентичність, правила і закон.

   Учасники змогли проявити громадянські компетентності за допомогою цікавих і корисних інтерактивних вправ: «Перегони на повітряних кулях», «Словник Священних слів патріота», «4 кути», «Питання - відповіді», «Історія про Мілана», «Що я даю людям і чого від них чекаю».

   Під час рефлексії учителі обміняли думками з приводу того, чого вони навчилися, що їх здивувало, що вони відчувають і до яких демократичних змін на своїх уроках готові.