Європа в школі-2

У 2014-2015 рр. Львівський ОІППО став учасником словацько-українського проекту «Європа в школі-2», що реалізовувався Центром Європейської політики у Братиславі та Закарпатським ІППО за фінансової підтримки Словацької агенції з розвитку міжнародної співпраці «SlovakAid».
Метою проекту було впровадження тем, пов’язаних з європейською політикою, процесом європейської інтеграції та розбудовою громадянського суспільства, у навчальний процес у середніх загальноосвітніх школах України. Координатори за допомогою проекту намагалися передати словацький та чеський досвід процесів трансформації та інтеграції до ЄС у освітній галузі українським педагогам; дати учасникам семінарів навики ефективно адаптувати цей досвід у школах України. Під час проекту 19 педагогічних працівників навчальних закладів Донецької, Житомирської, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Чернігівської областей та м. Києва взяли участь у семінарах, у ході яких поглиблено вивчалися процеси європейської інтеграції та особливості передачі набутих знань у середніх школах (3-8.11.2014р. – у м. Банська Бистриця, 25.02-2.03.2015р. – у м. Тренчанські Тепліце).
Проект став продовженням попереднього проекту «Європа в школі (2010-2012 рр.), у рамках якого 20 вчителів та методистів з Донецької, Житомирської, Закарпатської та Одеської областей  у ході семінарів та воркшопів спільно розробили методичний матеріал з вивчення у середніх школах основних тем європейської інтеграції: «Європейські цінності», «Європейське громадянство», «Безпека та спільні європейські інституції», «Економічні аспекти інтеграційного процесу в Європі», «Європа у школі» (Посібник тренера /Упорядкування: Каміл Сладек, Зузана Мрвова, Юрій Герцог, Оксана Іваць. – Ужгород: Ґражда, 2012. – 60 с.: іл.).
Заключним етапом проекту стало проведення семінарів для педагогічних працівників кожної із областей-учасниць. У Львівській області семінар заключного етапу проекту відбувся 30 квітня 2015 року на базі Львівського ОІППО. До участі у семінарі було запрошено опікунів шкільних європейських клубів, а також усіх зацікавлених у поширенні знань про ЄС. Учасникам семінару було представлено Робочі зошити, які й були основним результатом реалізації проекту. Вони покликані допомагати учителю під час підготовки уроків та тему ЄС та євроінтеграції. Дана публікація поділена на чотири частини: «Цілі та принципи функціонування ЄС крізь призму системи цінностей», «Політичні аспекти європейської інтеграції», «Економічні аспекти європейської інтеграції» та «Громадянство». Особливістю методичних розробок є те, що до кожної теми учасниками освітньої програми зібрані міфи про вигоди-невигоди входження України в ЄС, які побутують в українському суспільстві; приведені аргументи на їх підтвердження чи спростування. Крім того, Робочі зошити містять цікаві запитання на закріплення знань та для проведення вікторин.