Співпраця з Канадою

Між ДОН ЛОДА налагоджено співпрацю шкіл Львова та Едмонтону, провінція Альберта, Канада. У 2005 році місцеві адміністрації Львівщини та Альберти підписали Протокол,  пунктами якого були, зокрема, методична та дидактична підтримка викладання і вивчення української мови в Альберті (одна із 7 мов у переліку іноземних мов, що викладаються в Альберті) та налагодження партнерства між школами-побратимами. У листопаді 2012 року, з метою підтримки у викладанні української як іноземної та розвитку Програм української мови та культури для студентів і професійного розвитку вчителів української мови, до Міністерства освіти Альберти було скеровано консультанта-радника з питань української мови – Гарцулу Олену Євгенівну, завідувача кабінетом євроінтеграційних аспектів освіти ЛОІППО. В її обов'язки входить методична підтримка вчителів української мови, проведення семінарів-практикумів для даної категорії вчителів, підтримка зв'язків із українською діаспорою в провінції, налагодження контактів між школа-побратимами з української та канадської сторони, реалізація міні-проектів між школами-побратимами.

У листопаді 2014 року, з метою посилення співпраці між школами-побратимами, Олена Гарцула провела он-лайн проект «Читаємо разом». Оскільки українська двомовна програма у Альберті розроблена для того, щоб сприяти особистісному розвитку учнів, заохочувати їхнє соціальне, емоційне, моральне, інтелектуальне та творче зростання, суть проекту полягала в тому, щоб він сприяв розвитку навичок і компетентностей учнів. Для досягнення загальних результатів Програми навчання, учні мали можливість формувати ідеї та інформацію у більше, ніж один спосіб; збагачувати свій читацький досвід, беручи тексти різних жанрів, культурних традицій, зокрема ілюстровані книжки, п’єси, байки; записувати факти та ідеї, використовуючи різні способи; складати список авторів і назв ресурсів; ділитися інформацією та ідеями по темі з близькою аудиторією, уточнювати інформацію, відповідати на питання; співпрацювати в різних партнерствах і групових структурах; розуміти і використовувати різноманітні прості ідіоматичні вирази і сталі вислови; розпізнавати і розуміти різні елементи української мови і культури. Діти читали твори української літератури і ділились ними із своїми друзями із школи-партнера. Згодом учні готували власні ілюстрації до прочитаного ними твору і відправляли їх спочатку електронкою, а потім поштою, для участі у  конкурсі на найкращий малюнок, який проводився у рамках даного проекту. Найкращі роботи згодом були опубліковані у календарі. Дітлахи згодом також отримали ці календарі із своїми малюнками у якості призів. 16 січня 2015 року о 20:00 українського часу відбулося відкриття виставки та урочисте нагородження переможців мистецького конкурсу «Читаємо разом» в Інституті Святого Івана в м. Едмонтоні. Представники ЛОІППО влаштували он-лайн конференцію із організаторами виставки. У конференції взяв участь Роман Шиян, директор інституту. На зв'язок вийшли і учасники конкурсу, вони мали змогу поділитись своїми враженнями від проекту, розповісти про свій малюнок, чому обрали саме цю конкретну тему, та побачити друзів із Канади.

У вересні – грудні 2015 р., з ініціативи Олени Гарцули, школи-побратими Альберти та Львівщини реалізовували спільний проект «Вивчаємо наші культурні традиції». В процесі створення плакатів учні досліджували свою етнічну та культурну самобутність.

Короткий перебіг проекту:

1 захід – Тема Про себе ”Exploring Our Cultural Background”

Впродовж вересня вчителі з учнями опрацьовували тему про кожного учня, його життя і вподобання, а також учні готували плакати про себе.

У жовтні вчителі надіслали своїм вчителям-партнерам фотографії плакатів і розповсюдили їх серед учнів. Також дітлахи приготували по 2 запитання і надіслали їх партнерській школі. Згодом вони отримали відповіді на свої запитання.

В листопаді учні готували презентації про своїх партнерів ззакордону і представляли їх у своїх класах.

2 захід – конкурс про самобутність мого українського класу ”Our  Ukrainian  Cultural  Reflections”

Учні створювали плакати про свій клас, використовуючи набуті навички розповіді про себе. Вони могли розповідали про свій клас у довільний спосіб.

Кращі роботи уввійшли у календар 2016 року.

На даний момент у цій співпраці беруть участь наступні навчальні заклади Львівської області:

Навчальний заклад

Школа-партнер (Канада)

1.   

Великомостівський НВК "Загальноосвітня школа  І-ІІІ ст. - ліцей" 

A L Horton Elementary School, Edmonton

2.   

Львівська ССЗШ №2 з поглибленим вивченням англійської мови

 

Jean Vanier Catholic School

St. Theresa Catholic Middle School

Archbishop Jordan Catholic High School

3.   

Львівська гімназія міжнародних відносин ім. В. Стуса

Austin O'Brien Catholic High School

4.   

Львівська класична гімназія при ЛНУ ім. Франка

Balwin School

5.   

HBK "Школа-садок "Софія"

St. Kevin Junior High School

6.   

Школа радості

St. Martin Elementary School

7.   

Школа Святої Софії

St. Matthew School

На весні 2014 року делегація із Львівської класичної гімназії при ЛНУ ім. Франка відвідала м. Едмонтон у Канаді з метою обміну досвідом та підтримки української діаспори у провінції Альберта. На даний момент пані Олена працює над впровадженням нових проектів між школами-побратимами.