13 березня 2024 року відбулося нагородження переможців ІІІ (обласного) етапу ХІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.
Наталія Пастушенко, заступниця директора з науково-педагогічної роботи КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», кандидатка педагогічних наук, привітала дипломантів ІІІ ступеня, їхніх педагогів та батьків, подякувала за участь у конкурсі, вручила нагороди. Серед переможців конкурсу юні поети, художники, виконавці пісень, пошуковці, які дослідили особистість Тараса Шевченка у сучасному медіапросторі.
У рамках заходу було проведено учнівську конференцію «Тарас Шевченко як окремий медіапростір».
Наталія Пастушенко презентувала офіційну сторінку українського поета Тараса Шевченка в Instagram, яку створено за допомогою штучного інтелекту в Національному музеї Тараса Шевченка у співпраці з нейромережею RAVATAR. У новому цифровому просторі мудрість Кобзаря виходить за рамки часу на перетині культурної спадщини та технологічних інновацій. Зокрема, вона робить історію української культури не просто минулим, а оживляє її для майбутніх поколінь.
Здобувачі освіти дослідили і презентували теми: «Тарас Шевченко у графіті» (Кушла Маркіян Васильович, учень 8 класу Зубрянського ліцею Солонківської сільської ради, учителька Лука Леся Іванівна); «Меми і патріотичні арти з Тарасом Шевченком» (Олійник Анна Михайлівна, учениця 9 класу Новороздільського ЗЗСО І-ІІІ ст. №4 Стрийського району, учителька Марко Галина Ярославівна); «Шевченко у творчості сучасних виконавців» (Калинюк Юлія Володимирівна, учениця 10 класу Бродівської СЗОШ І-ІІІ ст. №2 з вивченням англійської мови, яка ще й чудово співає, у її виконанні прозвучала пісня «Сини України», учителька Демчук Леся Романівна); «Шевченко і сучасна музика» (Чайківська Христина Василівна, учениця 9 класу Судововишнянського ліцею імені Тадея Дмитрасевича, учителька Малецька Любов Володимирівна); «Графіка у творчості Тараса Шевченка» (Кітраль Ярина Миколаївна, учениця 7 класу Ліцею м. Новий Калинів Новокалинівської міської ради Самбірського району Львівської області, учителька Яворська Марія Деодозіївна; також учениця захоплюється малюванням і привезла власні чудові ілюстрації до творів Кобзаря).
Читали свої вірші юні поетки Гальчак Зоряна Богданівна («Не можна ніколи зупинятися», учениця 10 класу Львівської академічної гімназії при Національному університеті «Львівська політехніка», учителька Задворняк Ольга Костянтинівна, учитель Харук Ігор Михайлович); Калинюк Юлія Володимирівна – «Моя війна». Вірш своєї учительки Сидорович Лесі прочитала Кривуцька Анна Андріївна (учениця 6 класу Золочівського ЗЗСО І-ІІІ ст. №2 імені Маркіяна Шашкевича, учителька Бартошик Людмила Михайлівна).
А потім було спільне прочитання «Кобзаря», де між рядків учасники шукали відповіді на виклики сьогодення. І прозвучало-таки: «І будуть син, і буде мати, і будуть люди на землі…».
Дитина – найбільша з усіх цінностей світу. Її творча особистість – як той тендітний паросток, що зможе розквітати тільки на благодатному ґрунті і наше призначення ростити, доглядати, навчати.
Ми хочемо подякувати тим, хто давав конкурсантам крила надії, творчості, наснаги, крила, які з кожним днем підносять все вище і вище: педагогам та батькам, членам журі, оргкомітету, дирекціям шкіл, відділам освіти за сприяння у проведенні конкурсу.
Бурхливе шкільне життя не стоїть на місці: кожного дня народжуються нові таланти та обдарування, майбутня гордість, творці нової культури та історії України.
Зичимо нових перемог, творчих відкриттів, успіхів у досягненні мети!
Марія Деленко, методистка кабінету координаційно-методичної діяльності
КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти»