Про психічне здоров`я та психосоціальну підтримку учасників освітнього процесу

27 березня  2025 року у Львівському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти відбулася перша зустріч учасників постійно діючого семінару фахівців психологічної служби «Психічне здоров`я та психосоціальна підтримка учасників освітнього процесу», яку організували працівники кабінету «Навчально-методичний центр психологічної служби».

Навчання практичних психологів спрямоване на підвищення кваліфікації, обмін досвідом та обговорення актуальних питань щодо зміцнення психічного здоров’я. Участь у заході щодо реагування в умовах війни є важливим кроком у забезпеченні психологічної безпеки та добробуту учасників та учасниць освітнього процесу. Незважаючи на труднощі, освітянам необхідно створити для здобувачів освіти сприятливе середовище, щоб після закінчення війни діти не втратили довіри до світу, людей і свого майбутнього.

Олена Стадник, завідувачка кабінету «Навчально-методичний центр психологічної служби»  ЛОІППО,  розповіла учасникам про надання послуг із супроводу ПЗПСП через багаторівневу модель у контексті роботи практичного психолога в закладі освіти; окреслила принципи збереження ПЗПСП в роботі практичного психолога з урахуванням особливостей системи освіти в Україні та основні принципи освіти під час надзвичайних ситуацій і криз для вибору ефективних втручань; здійснила порівняльний аналіз застосування принципів ПЗПСП в роботі практичного психолога закладу освіти. 

Наталія Яремкович, методистка кабінету «Навчально-методичний центр психологічної служби» ЛОІППО, акцентувала увагу учасників на поточному контексті для надання ефективної психосоціальної підтримки; взаємовпливі чинників, зумовлених війною, у сфері освіти; використанні нормативних документів у контексті збереження ПЗПСП практичним психологом закладу освіти.

Наталія Субота, методистка кабінету «Навчально-методичний центр психологічної служби» ЛОІППО, інформувала про ролі суб’єктів освіти в наданні послуг із ПЗПСП, особливості освітніх психосоціальних інтервенцій в умовах війни; окреслила роль практичного психолога як ключової фігури в наданні психосоціальної підтримки учасникам та учасницям освітнього процесу; а також чинники, які необхідно враховувати практичному психологу під час надання екстреної психологічної допомоги.

Учасники семінару обговорили питання психоєдуакацїї в роботі  практичного психолога закладу освіти, який після проходження курсу матиме можливість ефективно використовувати здобуті знання в практичній діяльності та сприяти збереженню психічного здоров’я та психосоціальній підтримці учасників та учасниць освітнього процесу.

Постійно діючий семінар «Психічне здоров`я та психосоціальна підтримка учасників освітнього процесу» є важливим інструментом для професійного розвитку та психологічної підтримки фахівців. Він сприяє підвищенню якості психологічної допомоги та формуванню професійної спільноти.

Опубліковано
В категорії Новини
Партнери