Семінар професійної спільноти вчителів природничого циклу Новояричівської територіальної громади

25 жовтня 2024 року відбувся семінар «Використання природних ресурсів, об’єктів інфраструктури та природотерапії Яворівського націоналльно-природнього парку в екологічному вихованні та оздоровленні учнівської молоді», який організували Марія Лазорко, старша викладачка кафедри природничо-математичної освіти КЗ ЛОР ЛОІППО, та Оксана Годованець, заступниця начальника відділу рекреації та екоосвіти Яворівського НПП.

Марія Лазорко привітала учасників семінару та підкреслила мету заходу – популяризація екологічних знань з метою формування екологічного мислення та екологічної культури учнівської молоді.

Головні завдання заходу: поширення екологічних знань, співпраця навчальних закладів із природоохоронними установами з метою формування екологічного мислення та культури учнівської молоді, надання інформації про екодіяльність національних природних парків.

Питання, які розглядались:

  • природоохоронні установи як орієнтири екологічної освіти та оздоровлення учнівської молоді (Марія Лазорко, старша викладачка кафедри природничо-математичної освіти КЗ ЛОР ЛОІППО).
  • форми і напрями екоосвітньої роботи у Яворівському НПП (Христина Гащук, провідна фахівчиня з екологічної освіти Яворівського НПП).
  • застосування та ефективність природотерапії в оздоровчих цілях учнівської молоді (Оксана Годованець, заступниця начальника відділу рекреації та екоосвіти Яворівського НПП).
  • фітотерапевтичні особливості кімнатних рослин (Ірина Любинець, начальниця науково-дослідного відділу Яворівського НПП).

Еколого-просвітницька діяльність національних природниих парків сприяє підвищенню рівня екологічної культури учнівської молоді. Марія Лазорко зазначила, що ефективними є уроки в довкіллі, співпраця природо-заповідних установ та освітніх закладів, активне залучення учнів до різних екозаходів. Природоохоронні установи повинні відігравати роль своєрідних орієнтирів  в екологічній освіті, вихованні та оздоровленні учнівської молоді.

Ірина Любинець провела майстер-клас «Сам собі флорист», на якому вчительки створили власноруч флораріум із сукулентами.

Надія Білиця, вчителька хімії ЗЗСО І-ІІІ ступенів смт. Новий Яричів, розповіла про екологічне виховання на уроках хімії та пізнаємо природу. Галина Маковська, вчителька біології, поділилася досвідом роботи гуртка «Юний дослідник» щодо створення екологічної стежини у місцевому парку.

Педагоги обмінялись думками з проблем екологічного виховання молоді в умовах війни. Завершили семінар екскурсією у природний заповідник «Розточчя» та музей природи з численними експонатами та фотовиставками.

У Японії є особлива традиція – Момідзі – милування красивим різнобарв’ям осіннього листя, зокрема осінніх кленів. У нас теж є чим милуватись – чудовими краєвидами нашої неймовірної України. Мальовниче Розточчя зачаровує красою і барвами осені.

Вивчаймо та зберігаймо природу рідного краю!

Вдячні славним Збройним Силам України за можливість працювати, навчатись, спілкуватись та мріяти! Все буде Україна!

Партнери