У 2025 році Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти визначив одним із головних пріоритетів своєї діяльності надання навчально-методичної підтримки педагогічним працівникам для утвердження української національної та громадянської ідентичності. Інститут активно працює над розробкою інноваційних методичних матеріалів, організацією тренінгів, семінарів та майстер-класів, що націлені на вдосконалення професійної майстерності педагогів, сприяє створенню сприятливих умов для обміну досвідом між педагогами, забезпечуючи платформу для співпраці та взаємопідтримки.
Березень у Львівському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти традиційно відзначився заходами, присвяченими Тарасу Шевченку. У 2025 році заходи об’єднали педагогів, науковців та учнів із різних куточків України, акцентуючи увагу не лише на літературній спадщині Кобзаря, а й на його психологічному вимірі, філософському, мистецькому та моральному впливі на українське суспільство.
Розпочали Шевченківський березень із дружньої розмови про духовний спадок Тараса Шевченка під назвою «Добро найкращеє на світі – то братолюбіє…», присвячену Дню народження Тараса Шевченка, який підготувала кафедра педагогіки (завідувачка Ліліана Кудрик) спільно з кабінетом інформаційно-комунікаційної діяльності (завідувачка Ірина Суховерська). Учасники разом осмислювали постать Великого Кобзаря не лише як поета, художника, громадського діяча, а й як філософа, містика, знавця людської душі. Подія стала майданчиком для глибоких роздумів про значення його творчості в сучасному світі.
Галина Сохань, завідувачка кафедри суспільствознавчої освіти ЛОІППО, об’єднала педагогів та учнів з різних регіонів України на семінарі «Флешмоб як ефективний засіб формування читацької компетентності в учасників освітнього процесу через декламацію віршів Тараса Шевченка на духовно-моральну тематику». Під час семінару учасники декламували не лише вірші Тараса Шевченка, а й власні про нього. Вона звернула особливу увагу на важливість творчості Тараса Шевченка як для України, так і для цілого світу, зокрема навела цікаві факти про те, як вшановували ім’я Тараса Шевченка в різних країнах світу.
Дарія Біда, доцентка кафедри педагогіки ЛОІППО, презентувала STREAM-проєкт «Тарасова верба», який апробували педагогічний та учнівський колектив ліцею «Львівський» Львівської міської ради. До реалізації проєкту були залучені учителі початкової школи, природничих предметів, української мови та літератури, історії, математики, дизайну і технологій, основ здоров’я, християнської етики; долучилися батьки. Запропоновані завдання і активності розраховані на різні вікові категорії. Переглянути презентацію проєкту можна за покликанням: https://www.youtube.com/watch?v=AktDjG0LIfY.
У Всесвітній День поезії відбувся вебінар «Академії освітнього коучингу» із серії «Українознавчі аспекти» для педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти і позашкільної освіти «Тарас Шевченко – виразник українського характеру, будитель національної самосвідомості українців». Під час вебінару Ліліана Кудрик, завідувачка кафедри педагогіки ЛОІППО, представила Т. Шевченка як пророка свободи, поборника святої правди, апостола любові, аристократа духу, проповідника єдиномислія і братолюбія, цілителя людських душ, учителя життя. На вебінарі відбувся флешмоб за участі педагогів-організаторів Львова та області і їхніх вихованців. Переглянути вебінар можна за покликанням: https://www.youtube.com/watch?v=XoYcCyh4DuI.
Заходи, що відбулися в ЛОІППО упродовж березня, засвідчили: Тарас Шевченко залишається не лише символом української культури, а й важливим моральним орієнтиром для сучасного суспільства. Його творчість відкриває нові горизонти для педагогіки, формування національної ідентичності та міждисциплінарного навчання.
Дякуємо всім учасникам заходів і запрошуємо освітян до подальших ініціатив, спрямованих на осмислення та популяризацію спадщини Тараса Шевченка!