На виконання Указу Президента України від 22 березня 2002 року № 284 «Про Всеукраїнський конкурс учнівської творчості», відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 11 листопада 2024 року № 1/21031-24 «Про проведення XXІV Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості», Положення про Всеукраїнський конкурс учнівської творчості, затвердженого спільним наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури і мистецтв України, Державного комітету України у справах сім’ї та молоді від 29 серпня 2003 року № 585/529/875, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 09 вересня 2003року за № 779/8100 буде проведено ІІІ етап XXІV Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, що проходить під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої!», (далі – конкурс) з 10 січня до 31 січня 2025 року.
До розгляду в конкурсі приймаються роботи на тему «Творимо заради майбутнього» у номінаціях «Література» та «Історія України і державотворення», що раніше не подавалася до участі в інших наукових і творчих конкурсах регіонального та державного рівнів, присвячені ролі української культури, її митців, які адресували свою творчість боротьбі за свободу і незалежність нашої держави.
Епіграфом до творчих робіт пропонуємо слова Тараса Шевченка: «Наша дума, наша пісня не вмре, не загине… От де, люде, наша слава, Слава України!».
У конкурсних роботах необхідно розкрити процеси розвитку та оновлення різних напрямів національної культури, їх роль у боротьбі за незалежність української держави, національній консолідації, піднесенні культури народу, зміцненні взаємозв’язків українців усього світу, збереженні позитивних надбань минулих років. З метою реалізації обраної теми авторам необхідно окреслити роль та внесок регіональних творчих колективів, видатних митців і науковців у розбудову культурного життя України.
Роботи з історії повинні носити дослідницький характер із обов’язковим залученням регіональних оригінальних джерел та складатися зі вступу, у якому автор обґрунтовує мету свого дослідження; основної частини, у якій розділи повинні мати назву та обов’язкове логічне завершення структурних компонентів основної частини; висновку; списку використаних джерел та літератури.
Творчі роботи з літератури на вказану тему можуть бути за вибором автора різноманітними за жанром. Поетичні доробки учнів подаються в довільній формі.
Творчі роботи переможців ІІ етапу конкурсу (по 1 роботі з кожної номінації від територіальної громади) у друкованому та електронному варіантах та заявки приймаються до 10 січня 2025 року за адресою: м.Львів, вул. Огієнка, 18-а, КЗ ЛОР «Львівський інститут післядипломної педагогічної освіти», кабінет координаційно-методичної діяльності (каб. 410), е-mail: kpv@loippo.lviv.ua.
Оргкомітет конкурсу