22 травня 2024 року відбувся обласнийсемінар-практикум керівників центрів професійного розвитку, вчителів та керівників гуртків дослідницько-експериментального напряму «Наукова освіта як основа формування життєвої компетентності школярів», на якому розглядалися питання функціонування системи Малої академії наук, як чинника інтелектуального розвитку учнівської молоді та професійного розвитку педагога, досвід та кращі практики, проєкти наукової освіти для школярів тощо.
Мета заходу: популяризація наукової діяльності, розуміння необхідності формування наукового середовища, співпраця з Львівською обласною Малою академією наук учнівської молоді для створення інтелектуального освітнього простору для здобувачів освіти.
Cемінар організувала Світлана Тупись, методистка кабінету координаційно-методичної діяльності КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти». Вона зазначила, що трендом сьогоднішнього дня є тісна взаємодія та співпраця науки та освіти, яка вигідна для обох сторін та дає можливість викликати інтерес і зацікавлення у дітей займатися науковою діяльністю, ставати майбутніми науковцями та бажання навчатися впродовж життя.
Роман Гладишевський, академік Національної академії наук України, професор, проректор з наукової роботи Львівського національного університету імені Івана Франка, президент Львівського територіального відділення МАН України, розповів про тривалу співпрацю з Львівською обласною Малою академією наук учнівської молоді, яка створює для учнів інтелектуальний освітній простір, у якому діти задовольняють свій інтерес. У літніх школах під час канікул діти мають можливість написати наукові роботи, виконувати лабораторні роботи, брати участь у проведенні лекцій, семінарів, практичних занять, неформальних заходах.
Тетяна Пещеріна, заступниця директора Національного центру «Мала академія наук України», обговорила з учасниками заходу освітні пріоритети Малої академії наук України, можливості навчання та розвитку для кожного, участь дітей в заходах інтелектуального характеру: конкурсах, захистах наукових робіт, участь у проєктах, робота в лабораторіях.
Галина Гавриляк, заступниця директора КЗ ЛОР «Львівський науковий ліцей №1 імені Б.-І. Антонича», поділилася досвідом роботи Дитячого університету Львівської МАН.
Марія Буняк, вчителька англійської та німецької мови КЗ ЛОР «Обласний науковий ліцей», розповіла про організаційно-методичні засади науково-пошукової діяльності у багатопрофільному ліцеї, участь в олімпіадах, конкурсах, що є ключовим в інновації, досвіді та успіху дітей.
На завершення семінару-практикуму Іванна Бородчук, директорка Львівської обласної Малої академії наук учнівської молоді, закликала усіх учасників до співпраці, створення дитячих університетів та наукових товариств в осередках усіх територіальних громад Львівської області, а також наголосила, що це успішний шлях для формування талановитих школярів та розширення можливостей комунікації та співпраці педагогів.
Наталія Знетиняк, заступниця директорки Львівської обласної Малої академії наук учнівської молоді, надала доступ до онлайн-платформи Львівської обласної МАН.