Профілактика розладів харчової поведінки

24 жовтня 2024 року відбувся вебінар «Профілактика розладів харчової поведінки. Рекомендації психіатра для працівників психологічної служби», в якому взяли участь понад 200 практичних психологів закладів дошкільної, загальної середньої освіти та інклюзивно-ресурсних центрів.

Модераторка зустрічі – Олена Стадник, завідувачка кабінету «Навчально-методичний центр психологічної служби» КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти». Вона закцентувала увагу учасників на необхідності проведення просвітницьких заходів серед учнівства щодо профілактики розладів харчової поведінки: підвищувати стійкість до стресів; формувати правильне ставлення до зовнішності та їжі, починаючи з дитячого віку; вчитися правильно позбавлятися напруження та наслідків стресу за допомогою спорту чи творчості, вміти відстоювати свою точку зору та правильно вирішувати конфлікти.

Спікерка заходу – Маряна Нартікова, дитячий психіатр, психотерапевт, розповіла про анорексичний синдром, пов’язаний з періодом статевого дозрівання, діагностичні критерії неврогенної анорексії та булімії, особливості поведінки підлітків: підвищений інтерес до протилежної статі, хвороблива чутливість до оцінки власного тіла з боку оточуючих, обсесивно-компульсивні риси, протестна поведінка, перфекціонізм, відмова від їжі, інфантилізм. Вона зазначила, що формування ознак розладів харчової поведінки займає тривалий час. Спочатку вони старанно ховаються від оточуючих, але потім стають явними. Розлади харчової поведінки – це хвороба і необхідно доносити до підлітків інформацію, яка стосується їхнього здоров’я та добробуту. Пояснення і донесення до учасників освітнього процесу необхідної інформації про психічне здоров’я, психологічні проблеми та їх наслідки для особистості – першочергове завдання фахівців психологічної служби.

Під час вебінару фахівці психологічної служби обговорили важливі аспекти проведення психоедукації з батьками. Батьки – важливі партнери в процесі профілактики анорексії і булімії, тому важливо залучати їх до роботи із здобувачами освіти та вирішення проблем, які можуть виникати в підлітків. З метою підвищення усвідомленості щодо проблеми розладів харчової поведінки та сприяння активному втручанню у разі його виявлення потрібно проводити інформаційні кампанії серед батьків, не допускати використання їжі як заохочення чи покарання. Дякуємо всім учасникам за активну участь та небайдужість щодо збереження здоров’я нашого майбутнього покоління.

Особлива подяка Мар’яні Нартіковій за змістовну, корисну, цікаву вкрай необхідну для нас інформацію та відповіді на велику кількість питань практичних психологів.

Опубліковано
В категорії Новини
Партнери