У рамках тижня рідної мови в Львівському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти, який проходить під гаслом «Яке прекрасне рідне слово! Воно – не світ, а всі світи» (Володимир Сосюра), започатковано рубрику «Світ величі та свободи рідного слова», підбірку матеріалів до якої підготувала Марія Сціра, методистка кабінету інформаційно-комунікаційної діяльності Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, докторка філософії.
Запрошуємо поринути у світ, де кожне слово відображає велич і свободу українського народу.
Українська мова вражає не лише глибиною, а й довжиною…
У суспільстві побутують жарти, що у німецькій мові дуже довгі слова, які складаються з великої кількості літер. Найдовші слова в українській мові також не маленькі:
— «дихлордифенілтрихлорметилметан» (30 літер). Таку назву має спеціальний хімікат для боротьби зі шкідниками. У народі слово має спрощену форму — «дуст».
— «а-фторсульфо-нилоксиалканперфторкарбонова кислота» (38 літер).
До речі, найдовшою абревіатурою в українській мові вважається ЦНДІІТЕДМТП, що розшифровується так: Центральний науково-дослідний інститут інформації і техніко-економічних досліджень з матеріально-технічного постачання.
Українська мова вражає своєю глибиною, наче бездонне море, та довжиною, мов нескінченна дорога, що веде до багатства культури і душі народу.