Актуальні питання громадянської освіти в контексті Нової української школи обговорили на семінарі «Громадянознавче наповнення предметів громадянської та історичної галузі в НУШ», який організувала Ірини Меленчук, консультантка КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Яворівської міської ради.
Ірина Васильків, старша викладачка кафедри суспільствознавчої освіти КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», провела семінар з учителями історії на запрошення Центру. Учасники зустрічі обмінялися досвідом щодо інтеграції громадянської освіти в предмети громадянської та історичної галузі, навели приклади успішних практик та обговорили шляхи подолання труднощів, які можуть виникнути в процесі реалізації громадянського компоненту в навчальних програмах.
Васильків Ірина ознайомила вчителів з новою модельною програмою з громадянської освіти для 6-9 класів (авторів Васильків І.Д., Кравчук В.М,, Танчин І.З.), її завданнями та особливостями, а також варіантами реалізації в цьому навчальному році. Співавторка програми наголосила, що державного замовлення на підручники з громадянської освіти для 6 і 7 класів наразі нема, тож учителям доводиться самостійно добирати текстове, візуальне і дидактичне наповнення курсу. Той факт, що в соцмережах вже пропонують кілька варіантів комплектів методичних матеріалів з громадянської освіти для 6 і 7 класів різних авторів, свідчить, що програма є зрозумілою, актуальною і затребуваною. Натомість матеріалів авторської творчої майстерні, яку створено для підготовки змістового і методичного забезпечення модельної програми з реалізацією задуму авторів МНП, ще не оприлюднено, їх варто очікувати влітку перед початком навчального року.
Важливою частиною семінару стало обговорення питань щодо оцінювання навчальних досягнень учнів з громадянської освіти. Ірина Васильків навела приклади вирішення цього завдання в навчально-методичному наповненні курсу «Громадянська освіта. 8 клас» (підручник та електронний додаток до нього), створеному за підтримки видавництва «Астон» спільно з Ігорем Танчином, заступником директора з науково-педагогічної роботи КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», і Валентиною Кравчук, суддею Підгаєцького районного суду Тернопільської області. Вона наголосила, що готується також додаткова добірка завдань для оцінювання за групами результатів, окрім тих варіантів, що розміщені в електронному додатку. Під час зустрічі також були розглянуті інші важливі питання, анонсовано наступні вебінари та очні заходи у Львівському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти для вчителів історії.