Знайомтеся із роботою переможниці обласного етапу XXІІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!» на тему «Народ мій є! Народ мій завжди буде! Ніхто не перекреслить мій народ!» у номінації «Історія України і державотворення» Крохмаль Надії, учениці 10 класу Чишківського ліцею Давидівської сільської ради. Керівник – Проць Ольга Юліянівна, вчителька історії Чишківського ліцею.
Вступ
«Наш дух не вбити, волю не зламати,
за нами – діти й Україна – мати
і з нами воля й правда вікова!»
Надія Гуменюк
Ми стоїмо потужні і затяті,
Пильнуєм світло в крижаній пітьмі…
Тарас Петриненко
Слова нашого геніального сучасника – щонайкраща характеристика моїх земляків. Українці, як мені довелося якось почути, нагадують бджіл. Такі ж спокійні, працьовиті, зовні незворушні, навіть дещо байдужі до того, що відбувається довкола. Та коли нависає загроза над їх вуликом, ці трудяги перетворюються у безстрашних воїнів. Їм байдуже наскільки небезпечний ворог. Вони захищають своє і своїх!
Народ, нація. Ці терміни зустрічаємо у різних публікаціях, літературних творах і навіть в буденних розмовах. У Вікіпедії теж подано кілька пояснень. Найпростіше – велика спільнота людей, котрі проживають на певній території, в одній державі. Але мені видається, що це занадто спрощене уявлення про народ. Таку спільність можна назвати населенням. Адже народи – формуються на певному етапі історичного розвитку, коли люди починають усвідомлювати себе не просто біологічними істотами з певними потребами. Їх об’єднує не лише регіон проживання, а мова, традиції, звичаї. Вони знають свою історію, проблеми і на основі всього цього формують національну ідею: «Ми один народ, рівний, нічим не гірший від інших, маємо такі ж права! Працюємо і боремося задля досягнення своєї мети». Вчені схиляються до думки, що українська нація почала формуватися в другій половині 19 століття. Але незаперечним є той факт, що ще у 17 столітті під час національно-визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького українці заявили про своє право на державність. І не просто заявили, а зі всіх сил боролися за це.
…
Ознайомитись з текстом повністю можна тут.