Cемінар педагогів-організаторів Новомилятинського ЗЗСО І-ІІІ ст. Буської міської ради

9 грудня 2024 року на базі Новомилятинського ЗЗСО І-ІІІ ст. Буської міської ради відбувся семінар педагогів-організаторів, на який була запрошена Ліліана Кудрик, доцентка кафедри суспільствознавчої освіти КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», кандидатка філософських наук, доцентка. Вона провела для педагогів-організаторів майстер-клас «Формування національної ідентичності учнів засобами позакласної виховної роботи».

Розглянули види ідентичності; суть національної ідентичності як могутнього засобу самовизначення і самоорієнтації індивіда у світі, її складові; політику і нормативну базу формування національної ідентичності, зокрема Закон України «Про основні засади державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності», прийнятий 13.12.2022 р. У тексті Закону, зокрема, дано чітке визначення української національної ідентичності, розкриті основні завдання державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності, вказано, хто є фахівець у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності. Таким фахівцем є і педагог-організатор закладу загальної середньої освіти (позашкільної освіти), адже він здійснює національно-патріотичне виховання дітей і молоді засобами позакласної виховної роботи, культурно-дозвіллєвої діяльності, що має значні можливості для формування національно свідомої особистості. Національно-культурна ідентичність не апріорі присутня – вона формується, випрацьовується, і національна система освіти – один із найбільш дієвих інструментів формування національної ідентичності дітей і молоді.

Учасники майстер-класу здійснили самодіагностику рівня національної свідомості і патріотизму за допомогою коучингової техніки «Колесо балансу», а також проаналізували сильні і слабкі сторони своєї культурно-просвітницької діяльності з допомогою «Колеса балансу у формуванні національної ідентичності учнів».

Під час рефлексії учасники майстер-класу поділилися своїми враженнями, висновками. Вони зазначили, що майстер-клас був цікавим, мотиваційним (Людмила Ціхоцька, голова ГО «Просвіта» Буської ТГ); заняття пройшло жваво, креативно, у теплій атмосфері, допомогло зрозуміти, що потрібно надолужити (Надія Руда, заступниця директора з виховної роботи Ожидівського ЗЗСО І-ІІІ ст.); завдяки колесу балансу зрозуміли, що є над чим працювати (Любов Огороднік, директорка Буського міського Народного дому). Руслана Сапотюк, педагог-організатор Буського ОЗЗСО І-ІІІ ст. № 1, зазначила: «Про колесо балансу дізналася ще раніше на курсах підвищення кваліфікації, і це спонукало до глибокого дослідження свого родоводу, а після цього семінару спробую удосконалити себе у знанні української філософії».

Щира подяка директорові Новомилятинського ЗЗСО І-ІІІ ст. Андрію Горошку та всьому педагогічному колективу, особливо педагогу-організатору-методисту Галині Мельник, за чудову організацію фольклорного свята «Погостини» у співпраці школи, культури, церкви. На святі були представлені фрагменти вечорниць, сватання, вшанування української хустки, народні танці, лунали весільні та інші пісні у майстерному виконанні учнів і педагогів, працівників Народного дому.

Опубліковано
В категорії Новини
Партнери