Cемінар для учителів біології освітніх закладів м. Львова 

На запрошення Центру професійного розвитку педагогічних працівників м. Львова Марія Лазорко, старша викладачка кафедри природничо-математичної освіти Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, провела семінар «Особливості оцінювання в природничій освітній галузі в другому циклі базової освіти НУШ. Біологія».

Валентина Олійник, консультантка ЦПРПП м. Львова, розповіла про особливості викладання біології в Новій українській школі, зміни, підходи, навчально-методичне забезпечення.

Марія Лазорко зазначила, що:

–  оцінювання у природничій освіті – це не лише перевірка знань, а й розвиток дослідницьких навичок, вмінь, критичного мислення та усвідомлення закономірностей природи;

 – під час навчання відбувається як формування, так і оцінювання визначених стандартом результатів;

– працюючи з учнями над певними завданнями, учителі мають змогу визначити, яких саме результатів досягатимуть учні та учениці за конкретний період, та відповідно оцінити ці результати.

Вона висвітлила ключові питання:

  • Особливості оцінювання за групами результатів у природничій освітній галузі.
  • Групи результатів, орієновані види робіт, об’єкти оцінювання.
  • Як організувати оцінювання?
  • Як спланувати поточне оцінювання за групами результатів?

На семінарі вчителі розглянули та проаналізували підсумкові роботи підсумкові роботи авторів О. Козленко, О. Кулініч, Л. Юрченко, діагностувальні роботи А. Самойлова, комплексні підсумкові роботи Г. Ягенської, К. Задорожного.

Марія Лазорко представила напрацювання учителів біології Львівщини, тренерок НУШ:  Олени Батіг, учительки Поторицької ЗШ І-ІІІ ст. Сокальської МР Шептицького району, консультантки КУ ЦПРПП Сокальської міської ради, Наталії Гладиш, учительки Волицької ЗШ І-ІІІ ст. Сокальської МР Шептицького району, Галини Химич, учительки ліцею №2 Дрогобицької міської ради.             

Олена Батіг представила підсумкові роботи з біології у 7 класі, напрацюванні районною  творчою групою, зокрема: свою авторську роботу «Одноклітинні еукаріоти. Водорості», та підсумкову роботу однієї з учасниць майстерні – Наталії Гладиш за темою «Клітина. Прокаріоти». Вона проаналізувала завдання, запропоновані до кожної групи результатів. Присутні розглянули підсумкову роботуГалини Химич«Різноманітність вищих рослин». Дані роботи укладені за групами результатів природничої освітньої галузі відповідно до ДС.

Під час зустрічі обговорили ті виклики та труднощі, з якими освітяни зіштовхнулись у процесі реалізації нових підходів до оцінювання, останні документи МОН щодо оцінювання навчальних досягнень учнів у Новій українській школі, різні моделі оцінювання, запропоновані МОН, обрали найефективніші для майбутнього.

Дякуємо учителям за активність, актуальні запитання та бажання долати виклики й труднощі. Вдячні адміністрації Львівської правничої гімназії – за гостинність і комфорт.

Опубліковано
В категорії Новини
Партнери