EdCamp у Трускавці: педагоги обговорили як забезпечити якісну освіту

26 березня 2025 року в середній загальноосвітній школі №3 міста Трускавець відбувся афілійований міні-EdCamp «Використання освітніх технологій для формування ключових компетентностей учнівства нової української школи», участь в якому взяли працівники Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. 

На панельній дискусії «Як нам подолати виклики у сфері освіти і науки сьогодні», яку проводив Ігор Лецюк, директор середньої загальноосвітньої школи №3 м. Трускавець, обговорили ключові виклики у сфері освіти і науки, а також ключові напрями трансформацій освіти України. Участь в дискусії взяли Ірина Сислюк, начальниця відділу дошкільної, загальної середньої освіти та позашкільної роботи департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації; Наталія Пастушенко, заступниця директора з науково-педагогічної роботи, доцентка кафедри гуманітарної освіти Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидатка педагогічних наук; Андрій Кульчинський, міський голова Трускавця; Денис Шиленко, в.о. ректора Донецького національного технічного університету; Марія Заміщак, доцентка кафедри психології Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка, кандидатка психологічних наук.

Наталія Пастушенко, відповідаючи на питання, чому треба змінювати зміст освіти, звернула увагу на виклики, які зумовлюють ці зміни: «Війна внесла свої корективи, зокрема актуалізувала питання безпеки, медіаграмотності, патріотичного виховання, психологічної підтримки.  З’явилася проблема освітніх втрат та розривів, для подолання яких необхідно вносити зміни у навчальні програми. Для розвитку компетентостей учителям потрібна методична підтримка, зокрема збірники компетентнісних завдань». Наталія Пастушенко наголосила, що Нова українська школа стимулює вчителів до постійного професійного розвитку. Вони мають можливість обирати курси підвищення кваліфікації від різних провайдерів. Численні тренінги, семінари, вебінари їм пропонують інститути післядипломної педагогічної освіти, громадські організації, міжнародні проєкти, Центри професійного розвитку.

Учасники міні-EdCamp у Трускавці мали можливість обговорити сучасні освітні технології та їхню роль у розвитку ключових компетентностей учнів, поділитися власним досвідом та перейняти кращі практики колег. З цією метою були організовані експертні паралелі, учительські паралелі та майстерки.

У центрі експертної паралелі Анни-Марії Богосвятської, завідувачки кафедри гуманітарної освіти ЛОІППО, кандидатки філологічних наук, «Нейромережі для творчих педагогів: формування ШІ-компетентності вчительства та учнівства» – три питання: Навіщо сучасному педагогу ШІ-компетентність? Щоб бути провідником у світ майбутнього, а не пасажиром. Як візуалізувати навчальний матеріал за допомогою нейромереж? – через генерацію яскравих ілюстрацій, інфографіки та візуальних історій. Які творчі вправи можна запропонувати учням? – від створення криголамів, робочих аркушів та інтерактивних завдань разом із ШІ до гри в асоціативні образи.

Ірина Суховерська, завідувачка кабінету інформаційно-комунікаційної діяльності, старша викладачка кафедри суспільствознавчої освіти ЛОІППО, кандидатка історичних наук, провела експертну паралель «Штучний інтелект як інструмент розвитку критичного мислення: 5 порад як протистояти фейкоробам сервісів генеративного AI», під час якої охарактеризувала сучасні можливості застосування штучного інтелекту для розвитку критичного мислення, здійснила огляд сервісів генеративного АІ, які створюють фейки, презентувала гру «Штучний розум проти людської мудрості», завдяки якій окреслила як педагоги можуть використовувати АІ для створення завдань, які стимулюють учнів до аналізу, оцінки та розв’язання проблем, а також наголосила на етичних  аспектах та відповідальному використанні ШІ.

​Цей захід став частиною серії регіональних (не)конференцій EdCamp Ukraine, які спрямовані на підвищення кваліфікації педагогічних працівників та впровадження інноваційних підходів в освітній процес. ​

Участь представників Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти підкреслила важливість співпраці між освітніми установами та активне впровадження новітніх технологій в освітній процес для підвищення якості освіти в регіоні.

Опубліковано
В категорії Новини
Партнери