Костюк Ірина

Посада
Викладач кафедри суспільствознавчої освіти (0,25 ст.)

Освіта: Київський державний університет імені Т.Г.Шевченка (1980-1986 рр.), спеціальність «історик, викладач історії»
Графік консультацій:
Електронна пошта:  ir_kostyuk@loippo.lviv.ua

Напрямки роботи:
– науково-методичний супровід впровадження/пілотування НУШ у базовій освіті;
– розробка, редагування і підготовка до друку рукописи модельних програм для освітньої галузі «Громадянська та історична освіта» до Державного стандарту базової середньої освіти 2020 р., навчально-методичного забезпечення для інтегрованого курсу «Україна та світ. Вступ до історії та громадянської освіти» 5-6 класів;
– методичний супровід (вивчення, коригування, розробка рекомендацій) експериментальної/інноваційної роботи у пілотних закладах освіти з питань впровадження і розвитку НУШ та навчання базових дисциплін, виконання державних стандартів у закладах освіти (пілотних і масових).
– планування, організація та проведення науково-методичних заходів для всіх категорій педагогічних працівників з питань впровадження НУШ у базовій освіті спільно з ведучими кафедрами та іншими підрозділами інституту.

Про викладача
Співавторка Державного стандарту базової середньої освіти 2011, 2022 рр., модельної програми інтегрованого курсу «Україна і світ. Вступ до історії та громадянської освіти» для 5-6 класів, комплекту підручників за даною програмою для 5-6 класів загальноосвітніх навчальних закладів та методичного супроводу до них. Співавтор та освітній редактор численних навчально-методичних посібників з питань історичної та громадянської освіти, освіти з прав людини, антидискримінаційної освіти та питань міжнародного гуманітарного права. Амбасадор Європейської асоціації історичної освіти EuroClio, учасниця регіональних, всеукраїнських та міжнародних семінарів та конференцій з питань інноваційної історичної освіти.

Нагороди:
Грамота департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації (2019)

Доробок викладача
Спецкурси:

Тематичний спецкурс «Домашні завдання у шкільному курсі історії: мета, реалізація, результативність», 8 год.

Підручники та посібники:
1. Вивчаючи міжнародне гуманітарне право: навчально -методичний посібник/Колектив авторів під загальною редакцією Т. Короткого — Київ: УГСПЛ, 2021. 267 с. (освітній редактор).

2. Приховані спогади. Навчально-методичний посібник для роботи з чутливими та контроверсійними темами сучасної історії України – К.: 2021. 210 с. (освітній редактор).

3. Crossroads of cultures. Countries of the Black Sea Region under Social and Political Changes in the 19th and 20th Century. Textbook and Teachers’ guide. (Випусковий редактор видання англійською мовою)

4. Україна і світ. Вступ до історії та громадянської освіти / робочі зошити для учнів 5 класів для пілотних навчальних закладів НУШ з методичним посібником для вчителів / М.В.Кафтан, О.Г.Козорог, І.А. Костюк, В.В.Селіваненко, І.А.Цеунов. — Київ : Світич. 2021 (4 частини)

5. Україна і світ. Вступ до історії та громадянської освіти : підруч. для 5 кл. закл. загал. серед. освіти / М.В.Кафтан, О.Г. Козорог, І.А. Костюк, В.В.Селіванеко, І.А.Цеунов. — Київ : Світич, 2022. — 208 с. : іл.

6. Україна і світ. Вступ до історії та громадянської освіти : підруч. для 6 кл. закл. загал. серед. освіти / М.В.Кафтан, І.А. Костюк, К.О. Новікова. — Київ : Світич, 2023. — 288 с. : іл.

Партнери