Посада
Завідувачка кабінету “Центр внутрішнього забезпечення якості освіти”
Освіта: Львівський державний університет ім. І.Франка, спеціальність «Географ. Викладач»
Графік консультацій: понеділок, вівторок (10:00 – 16:00)
Електронна пошта: synia_ira@loippo.lviv.ua
Напрямки роботи:
– організація роботи кабінету;
– забезпечення внутрішньої комунікації, зворотного зв’язку та доступності інформації для педагогічної та науково-педагогічної спільноти інституту;
– регулярний збір та обробка інформації щодо якості навчання і викладання, наукової та інноваційної діяльності, викладацького складу, управлінських процесів, надання освітніх послуг;
– удосконалення механізмів забезпечення академічної доброчесності;
– забезпечення комунікації зі стейкхолдерами: органами державної влади, закладами освіти, Центрами професійного розвитку педагогічних працівників, громадськими організаціями, вітчизняними та зарубіжними партнерами.
Про викладача
Тренерка Програми підтримки освітніх реформ в Україні “Демократична школа”. Тренерка з інфо-медійної грамотності. Тренерка Національної Ради з економічної освіти (Україна-США). Тренерка компетенції підприємливості та інноваційності у Львівській області (Україна-Республіка Польща). Зовнішній експерт освітньої програми “Середня освіта. Географія. Економіка. Підготовка бакалаврів” Волинського національного університету імені Лесі Українки (2022). Рецензентка підручників з економіки для середньої школи (2014). Співавторка безкоштовного онлайн-курсу “Як навчати супергероїв” студії онлайн-освіти EdEra за підтримки Міжнародного Фонду “Відродження” – проєкту для учителів, які планують викладати у лікарнях (2020). Співавторка спецкурсів для педагогічних працівників.
Нагороди:
Грамоти департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації (2016, 2017, 2019, 2020) подяка Міністерства освіти і науки України «Відмінник освіти країни» (2015, 2018), почесна грамота НАН України (2018)
Доробок викладача
Спецкурси:
353 Цифрові технології інфо-медійного простору в роботі педагога (у співавторстві).
350 Цифровий простір учителя в Новій українській школі (у спіаваторстві).
Програми:
1. Формування навичок інфо-медійної грамотності учителів початкових класів в умовах розбудови Нової української школи (у спіаваторстві).
2. Будь медіаграмотним (у спіаваторстві).
3. Інфомедійна грамотність у закладах освіти Львівщини» (серія тренінгів із медіаграмотності: «У жорнах медіаграмотності», «Мова ворожнечі у сучасному українському інформаційному просторі: прояви, виявлення та запобігання», «Соціальні мережі: моя територія, особиста свобода та колективна відповідальність» (у співавторстві).
Підручники і посібники:
1. Методичні рекомендації впровадження міжнародного гуманітарного права у вивчення суспільствознавчих дисциплін / Колектив авторів під загальною редакцією Т. Короткого – Київ: УГСПЛ, 2023.
2. Уроки з підприємницьким тлом: Навчальні матеріали / За заг. ред. Е. Бобінської, Р. Шияна, М. Товкало. Варшава: Сова, 2014. – С. 230-240.
3. Основи економіки (теоретична та практична частина): у 2-х частинах. ІМЦО, Львів, 2006
Навчально-методичні матеріали:
1. Розробка уроку з економіки для учнів 5 класу у посібнику “Нетрадиційні уроки з економіки”. Харків: ТОРСІНГ ПЛЮС, 2008. – 128 с.
2. Програма курсу за вибором “Цікава економіка” для учнів 10-11 класів. Збірник програм з економіки для загальноосвітніх навчальних закладів (для курс-ів за вибором). Ч. ІІ. – Кам’янець-Подільський: Аксіома, 2008. – 384 с. (стор. 296).