Академія освітнього коучингу

3 грудня 2024 року відбувся черговий вебінар «Академії освітнього коучингу» із серії «Українознавчі аспекти» на тему «Григорій Сковорода – будитель свідомості, духовний коуч» для педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти і позашкільної освіти. Вебінар був приурочений до 302-ої річниці від дня народження українського філософа Григорія Сковороди (3 грудня  1722 р. –  9 листопада 1794 р.).

Мета вебінару – розкрити особливості духовного коучингу, обґрунтувати думку про коучинговий стиль мислення Г.Сковороди й актуальність його вчення про духовний розвиток людини в сучасну епоху.

Ліліана Кудрик, доцентка кафедри суспільствознавчої освіти КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», кандидатка філософських наук, доцентка, охарактеризувала особливості духовного коучингу як напряму особистісного вдосконалення, що спрямований на здобуття людиною цілісності і внутрішньої гармонії, та його завдання; обґрунтувала характеристики духовного коуча, носіями яких повною мірою є Григорій Сковорода, який зумів прожити так, як учив. Через філософські трактати, вірші-пісні, байки, притчі, за допомогою усної проповіді Григорій Сковорода навчав тих, хто хотів навчатися, ішов туди, де на нього чекали, де потребували його мудрого слова. Як коуч-наставник він через бесіду, діалог намагався розкрити внутрішню мудрість людини, її серце, навчити думати. Осмислення творчої спадщини і багатогранної постаті українського генія і сьогодні допомагає пізнавати свій народ і в народі себе; через «сродну» працю проявляти  свій творчий потенціал і бути щасливими, реалізованими, корисними для суспільства.

Учасники вебінару діагностували свої знання життя і творчості Г.Сковороди за допомогою коучингових технік «Шкалювання», «Колесо балансу»; замислювалися над сенсожиттєвими запитаннями, здійснюючи духовний самокоучинг;  подорожували у печери свого серця, щоб знайти там нетлінні скарби мудрості і любові.

Своїми роздумами про актуальність мудрості Сковороди і його концепції щастя поділився гість вебінару Богдан Пиртик – керівник гуртка Дитячого центру туризму, спорту та екскурсій Львівської міської ради, дослідник священних писань.

Слухачі відкрили для себе нові грані величної постаті Г.Сковороди як символа української духовності та культури, духовного коуч-наставника для минулих, теперішніх і майбутніх поколінь українців. Міркували над тим, як забезпечити більшу присутність Сковороди і його ідей в сучасному освітньому процесі.

Відгуки учасників вебінару свідчать про те, що отримана інформація була для них дуже цікава, насичена, корисна і повчальна.

Переглянути вебінар можна за покликанням: https://www.youtube.com/live/guxP0O_PYgc.

Партнери