Всеукраїнський науково-практичний семінар вчителів історії та методистів

5-7 грудня 2023 року у Львові відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар методистів та викладачів закладів післядипломної педагогічної освіти, вчителів історії за сприяння Міністерства освіти і науки України та Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума». Серед учасників були працівники кафедри суспільствознавчої освіти КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Костянтин Баханов, Світлана Баханова, Ірина Васильків, Ірина Костюк.

Ігор Щупак, кандидат історичних наук, директор Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума», розповів про те, як викладають історію Голокосту та Другої світової війни за новими підручниками України та Росії.

Людмила Гриневич, доктор історичних наук, директорка Українського науково-дослідного та освітнього центру вивчення Голодомору, представила результати громадського обговорення проєкту «Концептуальні засади реформування історичної освіти в системі загальної середньої освіти». Результати анкетування щодо проєкту проаналізував Валерій Островський, кандидат історичних наук, в. о. доцента кафедри теорії та методики навчання, методист лабораторії суспільно-філологічних дисциплін Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Власними міркуваннями щодо реалізації концепції поділилася Ірина Костюк, викладачка  кафедри суспільствознавчої освіти КЗ ЛОР ЛОІППО.

Дискусію за результатами громадського обговорення проєкту, як і роботу першого дня семінару, модерувала Раїса Євтушенко, головна спеціалістка Директорату шкільної освіти Міністерства освіти і науки України.

Від автора книги «Солід» Юрія Скіри, кандидата історичних наук, старшого наукового співробітника Інституту екуменічних студій Українського католицького університету, учасники семінару дізналися про те, як у Львові в роки Другої світової війни працювала взуттєва «фабрика життя», як духівники української греко-католицької церкви організовували порятунок євреїв в умовах Голокосту.

Костянтин Баханов,професор кафедри суспільствознавчої освіти КЗ ЛОР ЛОІППО, доповів про деякі аспекти застосування компаративного підходу до вивчення всесвітньої історії ХХ ст., а також ознайомив присутніх з ходом підготовки матеріалів за програмою навчального курсу за вибором учнів профільної загальноосвітньої школи (10–11 класи) «Республіка Корея:  історія дива на річці Хан».

Ірина Васильків, старша викладачка кафедри суспільствознавчої освіти КЗ ЛОР ЛОІППО, у повідомленні «Війни в історії людства та на сторінках шкільних підручників» проаналізувала проблеми інтегративного підходу до вивчення воєн в шкільних курсах історії, громадянської освіти, правознавства та за модельними програмами НУШ.

Модерувала роботу другого дня семінару Світлана Баханова, методистка кафедри суспільствознавчої освіти КЗ ЛОР ЛОІППО.

Практичне заняття «Трагічні сторінки історії середини ХХ ст. у контексті викликів сучасності» учасники семінару провели в Меморіальному музеї тоталітарних режимів «Територія терору», що розташований на території колишнього львівського гето.

Опубліковано
В категорії Новини
Партнери