Працівники Інституту взяли участь у квесті «Знаймо, плекаймо, збагачуймо!» з нагоди Міжнародного Дня рідної мови, який організувала кафедра гуманітарної освіти спільно з кабінетом інформаційно-комунікаційної діяльності.
Рідною мовою кожна етнічна спільнота завжди вирізняється з-поміж інших. 17 листопада 1999 року Генеральна конференція ЮНЕСКО проголосила Міжнародний День рідної мови. Міжнародний День рідної мови відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року.
Перед початком квесту Наталія Пастушенко, заступниця директора з науково-педагогічної роботи, доцентка кафедри гуманітарної освіти, кандидатка педагогічних наук, зазначила, що питання української мови сьогодні – це питання національної безпеки, бо мова це не просто мова спілкування, це національний код. Вона продемонструвала результати опитування щодо мови та ідентичності, проведені у грудні 2022 р. Київським міжнародним інститутом соціології, та визначила ключові зміни, які сприяють утвердженню української мови в усіх сферах нашого життя.
Кафедра гуманітарної освіти провела квест під час якого учасники мали пройти 4 станції: «Креативна», «Редактор», «Паляниця» та бліц «Компетентний мовець».
✓ На станції «Креативна» (координатор – Людмила Ковальова, старша викладачка кафедри гуманітарної освіти) учасники створювали за допомогою випадково обраних слів речення.
✓ На станції «Редактор» (координатор – Оксана Дільна, старша викладачка кафедри гуманітарної освіти, кандидатка філологічних наук) учасники шукали помилки у словосполученнях відповідно до нового правопису.
✓ На станції «Паляниця» (координатори – Євген Палій, викладач кафедри гуманітарної освіти, та Наталія Третяк, лаборантка кафедри гуманітарної освіти) учасники підбирали синоніми до слова та пояснювали значення українських прислів’їв.
✓ На бліці «Компетентний мовець» (координатор – Анна-Марія Богосвятська, завідувачка кафедри гуманітарної освіти, кандидатка філологічних наук) учасники виконували цікаві завдання з орфографії, граматики, орфоепії, акцентології.
Захід пройшов у доброзичливій атмосфері та надихнув організовувати ініціативи на захист рідної української мови.