Культура української фахової мови педагога НУШ

У Новояворівській територіальній громаді відбувся семінар «Культура української фахової мови педагога НУШ» для педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти. Захід був організований кафедрою гуманітарної освіти КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» спільно з «Центром професійного розвитку педагогічних працівників» Новояворівської міської ради.

Іванна Гринак, консультантка ЦПРПП Новояворівської міської ради, провела на початку зустрічі вправу «Знайомство» для створення доброзичливої атмосфери і налагодження співпраці між педагогами. Кожен педагог мав нагоду розповісти про свої сильні сторони та позитивні професійні якості.

Наталія Басараб, консультантка ЦПРПП Новояворівської міської ради, розповіла про найважливіші професійні риси педагога НУШ і виклики, які перед ними стоять під час роботи з дітьми покоління альфа. Основу увагу зосередила на тому, що вдосконалювати своє мовлення повинні всі освітяни, незалежно від того, який предмет вони викладають.

Оксана Дільна, кандидатка філологічних наук, старша викладачка кафедри гуманітарної освіти КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», запропонувала педагогам повправлятися в умінні наголошувати терміни різних освітніх галузей: математичної, природничої, суспільствознавчої та мовно-літературної. Застосовуючи метод «ПРЕС», педагоги з’ясували, як допомогти учням навчитися правильно наголошувати слова та як реагувати на акцентуаційні помилки учнів і колег-педагогів. Під час тренінгу педагоги також ознайомилися з основними правописними змінами, зокрема тими, що стосуються написання освітніх термінів і професіоналізмів.

Є особи, мовлення яких має бути взірцем для громадян нашої країни. Це ПИСЬМЕННИКИ, УЧИТЕЛІ, МОВОЗНАВЦІ, ПРАЦІВНИКИ РАДІО й ТЕЛЕБАЧЕННЯ (Іван Вихованець).

Партнери