Міжкафедральний семінар для вчителів історії та географії

Завершився перший міжкафедральний семінар для вчителів історії та географії, метою якого було показати важливі змістові та компетентнісні взаємовпливи у Державному стандарті базової середньої освіти у формуванні геопросторової компетентності учнів НУШ.

На двох зустрічах міжкафедрального вебінару слухачам і слухачкам було запропоновано заглиблення у Державний стандарт базової середньої освіти та його вимоги й можливості щодо формування геопросторової компетентності в учнів та учениць.

Його проводили Ірина Костюк, викладачка кафедри суспільствознавчої освіти КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної освіти», співавторка ДСБО (галузь історичної та громадянської освіти), модельної програми та підручника для 5-6 класів, та Мирослав Зінкевич, старший викладач кафедри природничо-математичної освіти КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної освіти», співавтор підручників з географії. 

На другу зустріч була запрошена Вікторія Лепетюк, кандидатка географічних наук, начальниця відділу маркетингу ДНВП «Картографія». Як вчителі географії, так і вчителі історії використовують продукцію цього підприємства  багато років. Первинні знання та уявлення про простір навколо нас та його природничий і соціальний вимір пропонуються у початковій школі засобами інтегрованого курсу «Я досліджую світ». У 5-6 класах НУШ інтегровані курси, зокрема «Україна і світ. Вступ до історії та громадянської освіти», пропонують учням розуміння того, як з’являлися перші карти та чому вони були важливі, як за допомогою карт пізнавати географічний та соціальний простір. Автори вебінару запропонували шляхи того, як вчителям географії спиратися на вже отримані знання і вміння учнів у 5 класі та будувати інтегровану цілісну картину світу.

Опубліковано
В категорії Новини
Партнери