Плекання характеру української дитини: сучасний погляд

У рамках проєкту «Плекаймо характер!», який входить до «Програми розвитку освіти Львівської області на 2021-2025 рр.», в ОЗНЗ «ЗСШ І-ІІІ ст. м. Добромиль» Добромильської територіальної громади було проведено семінар «Плекання характеру української дитини: сучасний погляд».

Концепція Нової української школи наголошує на необхідності виховання сильних рис характеру та чеснот. Характер має вирішальне значення для досягнення успіху у вибраній професії. Від характеру залежить емоційне здоров’я людини. Тому, якщо школа хоче підготувати дитину до життя, вона мусить основним завданням виховання зробити розвиток характеру.

Моральну культуру індивіда визначає не стільки інтелект, скільки воля. Очевидно, що моральний вибір між добром і злом, а також здатність людини, як особистості, діяти вільно, самостійно і відповідально залежить виключно від її вольових якостей. Людина, як істота моральна і соціальна, виявляє себе у вчинках, як реалізованих бажаннях, а «хотіти, – як пише український педагог  Ю. Дзерович, ‒ це не така проста, природна й легка річ, як могло би видаватися: треба того довго вчитися».

Вироблення сильних характерів – це  проблема загальнодержавної ваги,  питання національне. Завдання школи – не тільки навчити, а передусім виховати моральний характер на національній основі.

 26 квітня 2023 року у рамках проєкту «Плекаймо характер!», який входить до «Програми розвитку освіти Львівської області на 2021-2025 рр.»,  в ОЗНЗ «ЗСШ І-ІІІ ст. м. Добромиль» Добромильської територіальної громади було проведено семінар «Плекання характеру української дитини: сучасний погляд», на який  були запрошені директори закладів освіти та їхні заступники з виховної роботи, практичні психологи, соціальні педагоги, завідувачі закладів дошкільної освіти. Дистанційно у семінарі взяли участь педагоги Старосамбірської територіальної громади, де 11 травня 2023 року планується продовження семінару.

Жанна Куцериб, практичний психолог ОЗНЗ «ЗСШ І-ІІІ ст. м. Добромиль», Юлія Станішевська, заступник директора з виховної роботи ЗЗСО І-ІІІ ст. імені о. І. Могильницького с. Міженець, Іванна Калита, заступник з виховної роботи ОЗНЗ І-ІІІ ст. м. Добромиль, Наталія Качмар, заступник з виховної роботи ЗЗСО І-ІІІ ст. с. Нове Місто, Світлана Бахівська, заступник з виховної роботи І-ІІІ ст. смт. Нижанковичі, Христина Устрицька, практичний психолог ЗЗСО І-ІІІ ст. смт. Нижанковичі, Олена Цицик, практичний психолог ЗЗСО І-ІІІ ст. с. Нове Місто, підготували змістовні доповіді та презентації на тематику  плекання характеру як морально-вольової  якості  особистості,  моральних  цінностей, що формують вольові якості характеру дитини, ознайомилися із традиціями  плекання характеру у інших світових спільнотах, поділилися практичним досвідом виховної роботи в закладах освіти Добромильської територіальної громади.

Дякуємо начальнику відділу освіти, культури, спорту та туризму Добромильської територіальної громади Галині Саврей, директору ОЗНЗ «ЗСШ І-ІІІ ст. м. Добромиль» Андрію Керницькому за творчий підхід до проведення семінару, Вірі Петрик, педагогу-організатору, Миколі Мацею, вчителю інформатики, за супровід новітніми технічними засобами, ведучій заходу Іванні Калиті, заступниці директора закладу освіти, за Великоднє дійство-вітання. Підсумком спілкування стали плани щодо написання виховних програм, пошук цікавих та дієвих форм та методів виховання, обмін досвідом, нова зустріч.

Марія Деленко,
методистка кабінету координаційно-методичної
діяльності КЗ ЛОР ЛОІППО

Опубліковано
В категорії Новини
Партнери