Підсумки роботи авторської творчої майстерні учителів історії Львівщини

Впродовж 2022 року група вчителів історії закладів освіти Львівської області працювала у складі авторської творчої майстерні «Використання онлайн-сервісів для реалізації діяльнісного підходу на уроках історії в НУШ» під керівництвом Ірини Васильків.

Учасники творчої майстерні Димій Ірина, Букета Ольга, Кисельова Ольга, Косів Василь, Матвєєва Людмила, Лехнюк Тетяна, Челядин Леся, Костікова Марта, Басюк Оксана, Грисюк Любов, Шиян Руслана, Возна Ірина, Леуш Світлана, Дзерин Надія, працюючи під керівництвом старшої викладачки кафедри суспільствознавчої освіти КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Ірини Васильків, підготували добірку онлайн-матеріалів до уроків історії у 5-6 класах НУШ для застосування в умовах змішаного навчання.

16 травня відбувся онлайн-звіт, в ході якого вчителі презентували анімовані дидактичні відеоролики та комікси до уроків-практикумів у 6 класі, дидактичні ігри на кількох онлайн-платформах з доступом через кюаркоди та гіперпокликання (learningapps, quizlet, Kahoot), ментальні мапи для узагальнення розділів у 5 класі та окремих тем 6 класу, таймлайни, онлайн-мапи (StoryMap), вікторини (Kahoot, Джепарді), інтерактивні плакати (ThingLink), мультимедійні презентації, медіатека віртуальних екскурсій для 5 класу, медіатека навчальних матеріалів з історії Стародавнього світу від Google Arts & Culture, підбірки узагальнюючих вправ до розділів, а також зразки матеріалів для інклюзивного навчання історії.

Наталія Пастушенко, заступниця директора КЗ ЛОР ЛОІППО, кандидатка педагогічних наук, подякувала учасникам майстерні та зауважила, що запропоновані матеріали є дуже своєчасними з огляду на завдання покращення онлайн-навчання, цифровізації освіти і запросила вчителів області долучатися до роботи в авторських творчих майстернях.

Матеріали, створені учасниками творчої майстерні, є доступними онлайн і безкоштовними. Їх можна переглянути та завантажити на робочій стіні авторської майстерні в Padlet за покликанням http://surl.li/hbkwm. Для використання окремих вікторин та онлайн-ігор потрібна попередня реєстрація на відповідних ресурсах. Про ці та інші нюанси використання наявних  і створення схожих інтерактивних онлайн-матеріалів розповіли Ірина Димій, Ольга Букета, Ольга Кисельова, Василь Косів, Людмила Матвєєва, Тетяна Лехнюк, Леся Челядин, Ірина Васильків.

Запропонованими цікавими й корисними ресурсами зможуть скористатися учителі, які працюють за Модельною навчальною програмою «Досліджуємо історію і суспільство» авторів Васильків І.Д., Димій І.Д., Шеремета Р.В., а також за іншими модельними програмами (зокрема, опрацьовуючи інструменти історичної науки в 5 класі чи окремі теми історії Стародавнього світу в 6 класі). Переглянути запис творчого звіту можна на каналі Інституту на YouTube за покликанням: https://www.youtube.com/watch?v=Tsljq0ajrRY

Опубліковано
В категорії Новини
Партнери